Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-22, 14:32 Autor: Agnieszka Stefaniak

Brzeska oczyszczalnia ścieków wznowiła pracę

[fot. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu]
[fot. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu]
[fot. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu]
[fot. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu]
[fot. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu]
[fot. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu]
Brzeska oczyszczalnia ścieków wznowiła pracę. Woda opadła, możliwe było podłączenie całej instalacji do zasilania. Specjaliści pracowali na miejscu od rana. Strażacy odpompowali wodę z kanałów kablowych.
- Tym samym mogę odwołać apel do mieszkańców o oszczędne korzystanie z wody bieżącej - przekazał w Radiu Opole Artur Stecuła z brzeskich wodociągów.

- Tuż przed 13.00 dostaliśmy zasilanie na pompownię, na obiekt oczyszczalni. W tym momencie oczyszczalnia chodzi, podjęła pracę. Pracuje cały ciąg biologiczny.

Straty - jak przekazał Stecuła - będą szły w miliony złotych. Jak przekazuje warunkiem zabezpieczenia instalacji oczyszczalni na przyszłość jest m.in. budowa obwałowania terenów.

Na skutek powodzi ucierpiała ul. Oławska, na którą wylały się ścieki z przepompowni. Nadzór budowlany wskazuje, by nie odpompowywać gwałtownie wody z piwnic, bo to może zagrozić fundamentom budynków.

W Brzegu można pić wodę z kranu, ale z wyłączaniem mieszkań, do których wdarła się woda powodziowa. Ich mieszkańcy proszeni są o korzystanie z wody butelkowanej.
Artur Stecuła

Zobacz także

2024-09-13, godz. 13:23, Wiadomości z regionu Zrzuty wody z Turawy, zbiorniki kaskadowe Nysy Kłodzkiej z dużymi zapasami Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach wczoraj (12.09) zwiększył odpływ ze zbiornika w Turawie. - Zapadła decyzja, mimo że udało się wypracować ponad 200 procent rezerwy powodziowej - mówi Linda Hofman, rzecznik Wód Polskich… » więcej 2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »