Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-20, 21:09 Autor: Witold Sułek, oprac. Katarzyna Plewnia

Chodzi o jak najszybszą pomoc. Wiceministra spraw społecznych w Radiu Opole

Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
O zasiłkach powodziowym oraz celowym na antenie Radia Opole mówiła Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Najważniejsze od początku było dla nas bezpieczeństwo osób, które powódź nawiedziła. W drugim kroku, gdy wiemy, że poszkodowani przez żywioł są już otoczni to pierwszą opieką, ważne jest, aby pomoc finansowa dotarła do nich jak najszybciej i by można było starać się o nią w prosty sposób - mówiła na antenie Radia Opole Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W kwestii pomocy finansowej, pierwsze kroki należy skierować do ośrodka pomocy społecznej - dodała pani wiceminister.

- Ośrodek Pomocy Społecznej to tam powinno się udać. Tak naprawdę tych zasiłków mamy 4, ale takie 2 najbardziej pilne, pomoc doraźna tak zwana. To mamy zasiłek powodziowy i tu należy się udać do OPS-u i być może już ośrodki będą miały wydrukowane wnioski o ten zasiłek. To jest bardzo krótki wniosek z podstawowymi danymi. Równocześnie trzeba zawnioskować o pomoc tzw. zasiłek celowy z ustawy o pomocy społecznej. I tu nie ma wzoru wniosku, wystarczy ustny wniosek do pracownika - wyjaśniła.

- A już pracownik socjalny przeprowadzi bardzo prosty wywiad środowiskowy, by ustalić, kto tej szkody w powodzi doznał - dodała wiceminister Nowakowska.
Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zobacz także

2024-09-17, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole Stanisław Potoniec: "Został wprowadzony tryb nakazowy, czyli ewakuacja nie jest dobrowolna" Rząd wprowadził stan klęski żywiołowej na terenach dotkniętych powodzią. Rozporządzenie obejmuje część obszarów województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Stan klęski ma obowiązywać przez 30 dni. W województwie… » więcej 2024-09-17, godz. 09:45, Wiadomości z regionu Opolskie: stan klęski żywiołowej rozszerzony o kolejne powiaty Stan klęski żywiołowej na Opolszczyźnie został rozszerzony o kolejne powiaty: opolski, krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski i brzeski. Początkowo obejmował powiaty: głubczycki, nyski i prudnicki oraz gminę Strzeleczki w powiecie… » więcej 2024-09-17, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Ewakuacja w Brzegu. Trwa walka o oczyszczalnię ścieków Ogłaszamy ewakuację mieszkańców obszaru zagrożonego zalaniem - informują władze miasta. Zakończyło się popołudniowe posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Burmistrzowie przyjęli sprawozdanie od pracowników biur, straży… » więcej 2024-09-17, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Ewakuacja mieszkańców Lewina Brzeskiego. Wylała Nysa Kłodzka Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, że w związku z przelewaniem się wody na wałach przeciwpowodziowych w miejscowości Lewin Brzeski na wysokości Orlika, uprasza się do samoewakuacji mieszkańców z ulic al. Wojska Polskiego, Mickiewicza… » więcej 2024-09-17, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów paczkowskiego ZOL-u. Brakuje personelu 35 pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie będzie ewakuowanych do innych placówek. Jak przekazał Radiu Opole Artur Kamiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nysie, w paczkowskim ZOL-u znajduje się łącznie 80 pacjentów… » więcej
949596979899100
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »