Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-20, 21:09 Autor: Witold Sułek, oprac. Katarzyna Plewnia

Chodzi o jak najszybszą pomoc. Wiceministra spraw społecznych w Radiu Opole

Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
O zasiłkach powodziowym oraz celowym na antenie Radia Opole mówiła Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Najważniejsze od początku było dla nas bezpieczeństwo osób, które powódź nawiedziła. W drugim kroku, gdy wiemy, że poszkodowani przez żywioł są już otoczni to pierwszą opieką, ważne jest, aby pomoc finansowa dotarła do nich jak najszybciej i by można było starać się o nią w prosty sposób - mówiła na antenie Radia Opole Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W kwestii pomocy finansowej, pierwsze kroki należy skierować do ośrodka pomocy społecznej - dodała pani wiceminister.

- Ośrodek Pomocy Społecznej to tam powinno się udać. Tak naprawdę tych zasiłków mamy 4, ale takie 2 najbardziej pilne, pomoc doraźna tak zwana. To mamy zasiłek powodziowy i tu należy się udać do OPS-u i być może już ośrodki będą miały wydrukowane wnioski o ten zasiłek. To jest bardzo krótki wniosek z podstawowymi danymi. Równocześnie trzeba zawnioskować o pomoc tzw. zasiłek celowy z ustawy o pomocy społecznej. I tu nie ma wzoru wniosku, wystarczy ustny wniosek do pracownika - wyjaśniła.

- A już pracownik socjalny przeprowadzi bardzo prosty wywiad środowiskowy, by ustalić, kto tej szkody w powodzi doznał - dodała wiceminister Nowakowska.
Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zobacz także

2024-10-16, godz. 07:00, Wiadomości z regionu Zbudują nową przepompownię ścieków. Pozwoli to uniknąć zalewania ulicy Oławskiej w Brzegu Ulica Oławska w Brzegu może uniknąć zalewania w przypadku kolejnych wysokich stanów na Odrze. Miejskie wodociągi planują zmiany w funkcjonowaniu przepompowni ścieków obsługujących tę część miasta. » więcej 2024-10-16, godz. 06:15, Wiadomości z regionu Najbardziej zniszczone budynki będą rozebrane. Popowodziowe kontrole w powiecie prudnickim Po powodzi nadzór budowlany nakazał rozbiórkę 6 i wyłączenie z użytkowania 7 prywatnych obiektów w powiecie prudnickim. W sumie przeprowadzono przegląd stanu technicznego 1167 domów jednorodzinnych. Skontrolowano 1524 obiekty o różnym… » więcej 2024-10-15, godz. 16:10, Wiadomości z regionu Uszkodzone przez powódź przygraniczne mosty w gminie Branice czekają na odbudowę Wójt Branic Sebastian Baca apeluje do władz wojewódzkich i rządu o pomoc w odbudowie i remoncie zniszczonych w czasie powodzi mostów na granicy z Czechami. Z czterech funkcjonujących w gminie, przejezdny warunkowo jest tylko jeden most… » więcej 2024-10-15, godz. 11:09, Gospodarka Brzeg przygotowuje plan przebudowy systemu oczyszczalnia ścieków Około 20 milionów złotych może kosztować popowodziowy remont i przebudowa brzeskiego systemu oczyszczania ścieków. Inwestycja pozwoliłaby uniknąć kolejnych wyłączeń w sytuacji zwiększonych poziomów wody w Odrze. » więcej 2024-10-15, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Zostają na 8 tygodni. Żołnierze Bundeswehry pomagają w usuwaniu skutków wielkiej wody Osiem tygodni - tak długo mają pracować niemieccy żołnierze przy usuwaniu skutków wielkiej wody w gminie Głuchołazy. » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »