Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-21, 10:19 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Magazyny pomocy dla powodzian w Opolu zapełniają się darami

Przyjmowanie darów w ZSTiO im. Gzowskiego w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Przyjmowanie darów w ZSTiO im. Gzowskiego w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Mieszkańcy Opola nie pozostają obojętni na losy powodzian i solidarnie zwożą dary do punktów pomocowych w stolicy regionu. Do Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Józefa Hallera 6 w Opolu bus pełen żywności, chemii i potrzebnych artykułów dotarł aż z Koszalina.
- Wczoraj i dziś wykonaliśmy po 600 kilometrów, żeby rozwieźć dary - mówi Józef Czyszak z Koszalina. - Przywozimy dary dla powodzian. Jesteśmy z Koszalina. Przy pomocy harcerzy została zorganizowana zbiórka, dołączyły się organizacje pozarządowe. Od trzech dni wozimy busami towar, żeby trafić bezpośrednio do potrzebujących. Wczoraj udało nam się być bliżej Brzegu, dzisiaj jesteśmy tutaj. Zaczynając od wody, poprzez chleby, chemię, środki czystości, jakieś szczotki, mopy, wiadra, plecaki mamy dla dzieci.

- Nasi uczniowie pomagają w noszeniu darów, które darczyńcy zwożą i są na bieżąco przekazywane opolskim organizacjom pomocowym - wyjaśnia Zdzisław Śrem, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. - Bez przerwy mieszkańcy, nie tylko firmy donoszą, dowożą różnego rodzaju sprzęt i produkty.

- Największy nacisk kładzie się teraz na miotły, łopaty, gumowce, rzeczy, które są teraz najważniejsze do sprzątania, rękawiczki, baterie - mówi Julia Weber-Soroka.

- Około 20-30 uczniów od 15 minut chodzi tam i z powrotem, pełny bus jest. Naprawdę dużo darów przyjechało. Fajnie, że można pomóc - dodaje Bartosz Janicki, uczeń.

Dary dla powodzian można także zawodzić do punktów zlokalizowanych w PSP nr 5, PSP nr 31 i Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Gromadzą je także harcerze z Hufca ZHP. Dodatkowy punkt zbiórki utworzył Sztab WOŚP w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu przy ulicy Strzelców Bytomskich 1 oraz w R29 - Młodzieżowej Przestrzeni w Opolu przy ul. Reymonta 29.
Józef Czyszak
Zdzisław Śrem, Julia Weber-Soroka, Bartosz Janicki

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »