Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-19, 06:40 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Żołnierze WOT pomagają przy usuwaniu skutków powodzi na Opolszczyźnie

Podtopienia, które wystąpiły w Paczkowie [fot. Marcin Boczek]
Podtopienia, które wystąpiły w Paczkowie [fot. Marcin Boczek]
Głuchołazy po przejściu fali powodziowej, stan na 17.09.24. [fot. Daria Pakuła]
Głuchołazy po przejściu fali powodziowej, stan na 17.09.24. [fot. Daria Pakuła]
Działania żołnierzy WOT na terenach zalewowych w naszym regionie nie zakończą się tylko na pomocy w układaniu worków z piaskiem czy ewakuacji zagrożonych mieszkańców. Jak zapowiada por. Marek Wręczycki z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wojskowi zostaną także do pomocy w sprzątaniu skutków powodzi.
- Jesteśmy teraz, realizując te zadania, jeżeli chodzi o wzmacnianie wałów, transport żywności, jak również wspieranie mieszkańców. I będziemy, gdy ta woda opadnie. Po to, żeby pomóc mieszkańcom uprzątnąć ich domy, posesje, mieszkania. Trudno mówić tutaj o czasie, ale nasza rola nie kończy się jak opadnie woda. My nadal zostaniemy tutaj wśród lokalnej społeczności. Będziemy działać na rzecz mieszkańców, samorządu, bo takie są oczekiwania i my do tego jesteśmy przeznaczeni. Jesteśmy i będziemy tutaj działać na terenie województwa opolskiego - mówi por. Marek Wręczycki.

Obecnie w działania powodziowe w naszym regionie zaangażowane są setki żołnierzy obrony terytorialnej. - W działaniu są również żołnierze wojsk operacyjnych podpiętych pod działania WOT-owców z batalionów w Brzegu i Opolu - dodaje por. Marek Wręczycki.
Por. Marek Wręczycki

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »