Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-19, 06:40 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Żołnierze WOT pomagają przy usuwaniu skutków powodzi na Opolszczyźnie

Podtopienia, które wystąpiły w Paczkowie [fot. Marcin Boczek]
Podtopienia, które wystąpiły w Paczkowie [fot. Marcin Boczek]
Głuchołazy po przejściu fali powodziowej, stan na 17.09.24. [fot. Daria Pakuła]
Głuchołazy po przejściu fali powodziowej, stan na 17.09.24. [fot. Daria Pakuła]
Działania żołnierzy WOT na terenach zalewowych w naszym regionie nie zakończą się tylko na pomocy w układaniu worków z piaskiem czy ewakuacji zagrożonych mieszkańców. Jak zapowiada por. Marek Wręczycki z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wojskowi zostaną także do pomocy w sprzątaniu skutków powodzi.
- Jesteśmy teraz, realizując te zadania, jeżeli chodzi o wzmacnianie wałów, transport żywności, jak również wspieranie mieszkańców. I będziemy, gdy ta woda opadnie. Po to, żeby pomóc mieszkańcom uprzątnąć ich domy, posesje, mieszkania. Trudno mówić tutaj o czasie, ale nasza rola nie kończy się jak opadnie woda. My nadal zostaniemy tutaj wśród lokalnej społeczności. Będziemy działać na rzecz mieszkańców, samorządu, bo takie są oczekiwania i my do tego jesteśmy przeznaczeni. Jesteśmy i będziemy tutaj działać na terenie województwa opolskiego - mówi por. Marek Wręczycki.

Obecnie w działania powodziowe w naszym regionie zaangażowane są setki żołnierzy obrony terytorialnej. - W działaniu są również żołnierze wojsk operacyjnych podpiętych pod działania WOT-owców z batalionów w Brzegu i Opolu - dodaje por. Marek Wręczycki.
Por. Marek Wręczycki

Zobacz także

2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Przede wszystkim spokój. Strażacy radzą, jak zachować się w sytuacji kryzysowej Słuchanie komunikatów o zagrożeniu w radiu i TV, ewakuacja dzieci i osób starszych w bezpieczne miejsce, ustalenie dróg ewakuacji, naładowanie telefonu komórkowego oraz między innymi zabezpieczenie domu np. workami z piaskiem - to… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu "Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy, na jaką skalę". Stanisław Potoniec gościem Radia Opole - Prognozy pogody nadal przewidują intensywne opady deszczu. Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Stanisław Potoniec, zastępca dyrektora wydziału bezpieczeństwa… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu "Na razie brak niepokojących informacji". Sztab kryzysowy w Nysie W nyskim starostwie powiatowym obradował rano sztab kryzysowy w związku z intensywnymi opadami deszczu. Na razie brak niepokojących informacji, ale służby są w stanie najwyższej gotowości. Największe obawy dotyczą sytuacji w Gł… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »