Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-18, 16:00 Autor: Adam Wołek

Przy Hali Nysa powstaje szpital tymczasowy. Będzie 50 łóżek dla pacjentów

Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Ambulatorium już stoi. W Nysie powstaje tymczasowy szpital polowy dla mieszkańców.
Lecznica powiatowa ucierpiała w powodzi, a miasto nie może zostać bez takiej placówki. Przed Halą Nysa powstaje obiekt, którego elementy dowożą żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

- To nie jest łatwe, ale staramy się, by niczego w tym szpitalu nie zabrakło - mówi starosta nyski Daniel Palimąka. - Czynimy starania, by był przenośny aparat USG, RTG czy tomograf. Żeby było laboratorium kontenerowe. To pozwoli na zabezpieczenie mieszkańców.

- To będzie spory obiekt - dodaje gen. bron. Marek Sokołowski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. - Tu ma być około 50 miejsc łóżkowych. No i oczywiście z każdym dniem będzie wzrastać liczba personelu medycznego. Mamy duże wsparcie miejscowego szpitala.

- Dobrze, że powstaje lecznica tymczasowa - powiedział Tomasz Wyskwarski, chirurg z Nysy. - Pacjentów na SOR-ze każdego dnia, niezależnie czy jest powóź czy nie, jest ponad setka. Gdzieś ci ludzie muszą się podziać, czy to internistycznie czy chirurgicznie.

Ponowne uruchomienie dotychczasowego szpitala w Nysie to czas od dwóch do czterech tygodni.
Daniel Palimąka
Marek Sokołowski
Tomasz Wyskwarski

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »