Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-18, 16:00 Autor: Adam Wołek

Przy Hali Nysa powstaje szpital tymczasowy. Będzie 50 łóżek dla pacjentów

Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Ambulatorium już stoi. W Nysie powstaje tymczasowy szpital polowy dla mieszkańców.
Lecznica powiatowa ucierpiała w powodzi, a miasto nie może zostać bez takiej placówki. Przed Halą Nysa powstaje obiekt, którego elementy dowożą żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

- To nie jest łatwe, ale staramy się, by niczego w tym szpitalu nie zabrakło - mówi starosta nyski Daniel Palimąka. - Czynimy starania, by był przenośny aparat USG, RTG czy tomograf. Żeby było laboratorium kontenerowe. To pozwoli na zabezpieczenie mieszkańców.

- To będzie spory obiekt - dodaje gen. bron. Marek Sokołowski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. - Tu ma być około 50 miejsc łóżkowych. No i oczywiście z każdym dniem będzie wzrastać liczba personelu medycznego. Mamy duże wsparcie miejscowego szpitala.

- Dobrze, że powstaje lecznica tymczasowa - powiedział Tomasz Wyskwarski, chirurg z Nysy. - Pacjentów na SOR-ze każdego dnia, niezależnie czy jest powóź czy nie, jest ponad setka. Gdzieś ci ludzie muszą się podziać, czy to internistycznie czy chirurgicznie.

Ponowne uruchomienie dotychczasowego szpitala w Nysie to czas od dwóch do czterech tygodni.
Daniel Palimąka
Marek Sokołowski
Tomasz Wyskwarski

Zobacz także

2024-10-03, godz. 12:00, Gospodarka Ruszył drugi nabór na dotacje z programu usuwania skutków powodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił drugi nabór wniosków do dotacje w ramach programu usuwania skutków powodzi. » więcej 2024-10-03, godz. 09:42, Wiadomości z regionu "To jest trochę takie smutne dla mnie". Wójt Branic gościem Radia Opole - Zła sytuacja naszej gminy w mediach się nie przebija, mówi się o innych miejscowościach, a mieszkańcy ucierpieli w powodzi bardziej niż w 1997 roku - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole wójt Branic Sebastian Baca. » więcej 2024-10-03, godz. 07:30, Wiadomości z regionu "Scenariusz był gorszy niż w 1997 roku". Mieszkańcy wsi Branice-Zamek Branice-Zamek - to część miejscowości, która najbardziej ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi. Część z mieszkańców miała w swoich domach około 1,5 m wody. W zniszczonych gospodarstwach trwają aktualnie prace porządkowe, jednak… » więcej 2024-10-02, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej położonej części miasta. » więcej 2024-10-02, godz. 15:54, Wiadomości z regionu Przez Branice do Czech nie dojedziemy. Tam trwa sprzątanie Podmyta droga, most łączący gminę z Czechami oraz zalane mieszkania - to rzeczywistość popowodziowa mieszkańców Boboluszek w gminie Branice. Przepływająca w pobliżu Dzierżkowic rzeka Opawa wyrządziła szkody większe niż w 1997… » więcej
27282930313233
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »