Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-15, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Wielka woda podtapia drogi. GDDKIA zamknęła kilka odcinków

DK 40 w kierunku na Lubrzę [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
DK 40 w kierunku na Lubrzę [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Zamknięta droga, zdjęcie ilustracyjne fot. GDDKiA
Zamknięta droga, zdjęcie ilustracyjne fot. GDDKiA
Z powodu zalania, podtopienia lub uszkodzenia nawierzchni GDDKiA w Opolu zamknęła wiele dróg dla ruchu w woj. opolskim. Najtrudniejsza sytuacja występuje na DK40. W Głuchołazach Biała Głuchołaska zalała cześć miasta, zerwane zostały konstrukcje dwóch mostów - tymczasowego i nowobudowanego. Woda dochodzi tam do Śródmieścia - do ul. Wyszyńskiego, Curie-Skłodowskiej, Kraszewskiego i Sikorskiego.
- Zamknięty został także most w Mochowie na krajowej "40" - mówi Agata Andruszewska z GDDKiA w Opolu.

- Przez bardzo wysoki stan rzeki Osobłoga, to odcinek na trasie Prudnik - Głogówek, wyznaczono objazd drogami wojewódzkimi przez Białą, Krapkowice i Głogówek. Niebezpiecznie jest też w Łące Prudnickiej, w ciągu DK40, droga została zamknięta - dodała.

Nieprzejezdny jest też most na rzece Prudnik w Prudniku. To też jest DK40. Wyznaczono objazd drogami lokalnymi. Niebezpieczny jest też odcinek pomiędzy Laskowicami a Głogówkiem. Woda wlewa się tam z pól na drogę.

Na DK46 Opole - Nysa zamknięty został przejazd mostem w Malerzowicach Wielkich. Jest jednak możliwość objazdu drogami wojewódzkimi przez Niemodlin, Grodków i dalej Pakosławice.

Drogowcy apelują do kierowców - jeżeli nie musimy, to w najbliższych dniach nie podróżujmy, sytuacja jest bardzo dynamiczna.
Agata Andruszewska

Zobacz także

2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Przede wszystkim spokój. Strażacy radzą, jak zachować się w sytuacji kryzysowej Słuchanie komunikatów o zagrożeniu w radiu i TV, ewakuacja dzieci i osób starszych w bezpieczne miejsce, ustalenie dróg ewakuacji, naładowanie telefonu komórkowego oraz między innymi zabezpieczenie domu np. workami z piaskiem - to… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »