Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-14, 10:20 Autor: Bogusław Kalisz

Postępuje akcja ewakuacyjna w gminie Prudnik [AKTUALIZACJA]

Złoty Potok fot. nyskie starostwo
Złoty Potok fot. nyskie starostwo
Tama na Złotym Potoku fot. nyskie starostwo
Tama na Złotym Potoku fot. nyskie starostwo
Złoty Potok fot. nyskie starostwo
Złoty Potok fot. nyskie starostwo
Złoty Potok fot. nyskie starostwo
Złoty Potok fot. nyskie starostwo
Ewakuację Moszczanki i Łąki Prudnickiej zarządził burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Mieszkańcy domów położonych przy Złotym Potoku, narażonych na zalanie, mogą znaleźć schronienie w szkole w Łące Prudnickiej oraz Schronisku Młodzieżowym Dąbrówka.
- Wszelkie problemy z ewakuacją można zgłaszać na numer alarmowy 112. Przyjadą strażacy i pomogą - mówi burmistrz Prudnika.

- Sytuacja będzie się pogarszała bardzo dynamicznie i to w przeciągu minut. Jeżeli państwo nie możecie pójść gdzieś do bliskich, znajomych, mamy otwartą szkołę w Łące Prudnickiej i Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka. Naprawdę mamy bardzo mało czasu - dodaje.

Burmistrz Zawiślak informuje, że otrzymał informację od czeskiej strony, że idzie w kierunku gminy Prudnik dużo wody i tama w Jarnołtówku może jej nie zatrzymać.

Mieszkańcy Łąki Prudnickiej wskazują, że woda przybrała w ciągu kilku godzin.
- Myślę jednak, że nie będzie gorzej niż było. Wczoraj było prawie nic, dziś to co widać. Fajnie by było, gdyby przestało padać, a na razie pada - mówił jeden z mieszkańców.

Tamę na Złotym Potoku w Jarnołtówku wizytowali dzisiaj Wiesław Leśniakiewicz Podsekretarz Stanu MSWiA, Tomasz Siemoniak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Daniel Palimąka, starosta nyski.

AKTUALIZACJA

- Służby walczą o utrzymanie oczyszczalni ścieków w Prudniku. Trwa również ewakuacja mieszkańców miasta z ul. Chrobrego, Kochanowskiego, Kołłątaja i Morcinka w związku z zagrożeniem powodziowym - informuje wojewoda opolski Monika Jurek.
Grzegorz Zawiślak
Mieszkaniec Łąki Prudnickiej

Zobacz także

2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Przede wszystkim spokój. Strażacy radzą, jak zachować się w sytuacji kryzysowej Słuchanie komunikatów o zagrożeniu w radiu i TV, ewakuacja dzieci i osób starszych w bezpieczne miejsce, ustalenie dróg ewakuacji, naładowanie telefonu komórkowego oraz między innymi zabezpieczenie domu np. workami z piaskiem - to… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »