Radio Opole » Wybory europejskie 2024 » Aktualności

Aktualności

2024-05-20, 11:15 Autor: Adam Wołek

Minimalna emerytura europejska według Lewicy. Paweł Kampa: To możliwe

Paweł Kampa w trakcie eeurokampanii [fot. Adam Wołek]
Paweł Kampa w trakcie eeurokampanii [fot. Adam Wołek]
Minimalna europejska emerytura w wysokości 1000 euro. To propozycja programowa opolskiego kandydata Lewicy do europarlamentu.
Paweł Kampa, piąty na liście, podkreśla, że droga do tego świadczenia będzie długa, bo miałoby to nastąpić za 4 do 5 lat.

- To nie jest nieosiągalne, chciałbym forsować ten punkt w Parlamencie Europejskim - mówi Paweł Kampa. - Ta kwota tysiąca euro wydaje mi się rozsądna, patrząc przez pryzmat inflacji i kosztów życia. Unia Europejska ma doświadczenie w wyrównywaniu poziomów życia i rozwoju. Choćby poprzez wspólną politykę rolną i system dopłat. Analogicznie można zbudować zręby pod emeryturę europejską.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9. czerwca.
Paweł Kampa

Zobacz także

2024-06-10, godz. 09:17, Wiadomości z regionu Politolog w Radiu Opole: marszałek Buła w Brukseli, możemy spodziewać się solidnej współpracy - Andrzej Buła w Europarlamencie, to należy się spodziewać kontynuacji tej dotychczasowej koncepcji funkcjonowania samorządu województwa opolskiego - tak mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prof. UO, dr hab. Adam Drosik, politolog… » więcej 2024-06-10, godz. 06:33, Wiadomości z regionu Tak głosowała Opolszczyzna [WYNIKI W REJONIE] Pierwsze miejsce dla kandydatów KO, drugie dla PiS, trzecie dla Konfederacji. Tak przedstawia się opolskie podium wyborów do Parlamentu Europejskiego na Opolszczyźnie, która przypomnijmy jest częścią okręgu 12., wspólnie z Dolnym… » więcej 2024-06-10, godz. 06:23, Wiadomości z regionu Frekwencja na Opolszczyźnie zdecydowanie poniżej krajowej [AKTUALIZACJA] Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie opolskim, które jest częścią okręgu 12 wyniosła 34,22% - przekazał Radiu Opole Rafał Tkacz, dyr. delegatury KBW w Opolu. » więcej 2024-06-10, godz. 06:06, Wiadomości z regionu W okręgu 12. wygrywa Koalicja Obywatelska [OFICJALNE WYNIKI] W okręgu dolnośląsko-opolskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyła Koalicja Obywatelska. Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, który startował z pozycji drugiej - pozostał na niej, po podliczeniu wynikó… » więcej 2024-06-06, godz. 12:15, Wiadomości z regionu "Bezpieczeństwo osobiste człowieka powinno być w centrum uwagi PE". Andrzej Buła w Radiu Opole - To są wybory o kontynuacji możliwości wykorzystywania ogromnych unijnych transz - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole marszałek województwa i kandydat do Europarlamentu z listy Koalicji Obywatelskiej Andrzej Buła. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »