Radio Opole » Wybory samorządowe 2024 » Aktualności

Aktualności

2024-04-05, 16:05 Autor: Witold Wośtak

"Nie proponujemy programu z kosmosu". Podsumowanie kampanii KKW Trzecia Droga

Podsumowanie kampanii wyborczej KKW Trzecia Droga w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie kampanii wyborczej KKW Trzecia Droga w Opolu [fot. Witold Wośtak]
- Ostatnie dwa tygodnie były bardzo intensywne - tak Marcin Oszańca, opolski lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, podsumowuje końcówkę kampanii wyborczej KKW Trzecia Droga.
Komitet wystawia na ponad 500 kandydatów do wszystkich szczebli samorządu. - Nie proponujemy programu z kosmosu i programu chciejstwa - przekonuje Oszańca, numer 1 do sejmiku województwa.

- To program realny do zrealizowania dzięki pieniądzom samorządów, ale też z Krajowego Planu Odbudowy i innych funduszy europejskich. Za każdym razem pokazujemy koszty i źródła finansowania, a to jest bardzo ważne, bo taniemu populizmowi mówimy "nie". Z doświadczenia samorządowego wiemy, jak zrealizować nasze pomysły i wiemy, ile to będzie kosztować.

Piotr Fitowski, kandydat Trzeciej Drogi - Polski 2050 na burmistrza Nysy, ocenia, że jego komitet to połączenie pomysłów, doświadczenia, młodości oraz innowacyjności.

- Ta koalicja była dla nas czystą przyjemnością. Mogliśmy czerpać pełnymi garściami z doświadczenia Polskiego Stronnictwa Ludowego, wprowadzać nasze pomysły i przenosić to do realnego świata.

Małgorzata Besz-Janicka, numer 1 do Rady Miasta Opola w okręgu 1, chciałaby lobbować za oddaniem części władzy obywatelom.

- Nazywam to "obywatelskim Opolem" i "obywatelską radą miasta". Chciałabym być taką obywatelską radną, rzeczniczką spraw oraz praw zwykłych opolan. To jest zarówno transparentna władza w samorządzie, transparentne i merytoryczne konkursy na stanowiska oraz wysokie standardy działania władzy.

Grzegorz Sawicki, lider listy do Rady Powiatu Opolskiego z okręgu obejmującego gminy Dobrzeń Wielki i Popielów ocenia, że to była bardzo merytoryczna kampania.

- To nie jest moja pierwsza kampania, ale ta kampania była bardzo merytoryczna i bardzo spokojna. Przedstawiony przez nas program również był nacechowany merytorycznością, a wynikał z naszego wieloletniego doświadczenia oraz znajomości potrzeb mieszkańców.

Antoni Konopka, numer 1 do sejmiku z okręgu nysko-brzeskiego, chciałby zająć się opieką senioralną i programem budowy sieci kanalizacji. Jest jeszcze trzeci priorytet.

- Wnioskujemy rozważenie utworzenia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Opolu. To wzmocni nas jako Opolszczyznę. Przecież przyjmujemy jako Samorząd Województwa Opolskiego strategię rozwoju województwa. W ostatniej zapisaliśmy wzrost powierzchni lasów. Ta powierzchnia zmniejsza się, a z Katowic niestety nie otrzymujemy informacji, dlaczego tak dzieje się.

W konferencji podsumowującej kampanię Trzeciej Drogi uczestniczyli również kandydaci: Adam Warzecha, Miłosz Komarnicki oraz Jarosław Krzywoń.
Marcin Oszańca
Piotr Fitowski
Małgorzata Besz-Janicka
Grzegorz Sawicki
Antoni Konopka

Zobacz także

2024-04-07, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Wyborczy nokaut w Opolu? Ponad 82 procent dla prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - wynika z exit poll 82,13 proc. - tyle według wyników exit poll Radia Opole zdobył w wyborach samorządowych Arkadiusz Wiśniewski, dotychczasowy prezydent stolicy regionu. Tak wynika z zadeklarowanych ankieterom preferencji wyborców w Opolu. To oznaczałoby… » więcej 2024-04-07, godz. 19:30, Wiadomości z regionu "Głosowanie to obowiązek i przywilej". Opolanie przy urnach wyborczych Pogoda sprzyjała w niedzielę (7.04) aktywności na świeżym powietrzu. Wielu opolan wybrało się na wyspę Bolko, do zoo czy nawet nad wodę. Część z nich nie zapomniała jednak o zagłosowaniu, bo jak twierdzą, to obowiązek i pr… » więcej 2024-04-07, godz. 19:06, Wiadomości z regionu Frekwencja w województwie opolskim na godzinę 17:00. Najniższy wynik w kraju Do tej pory do urn wyborczych poszło nieco ponad 259 tysięcy mieszkańców województwa opolskiego. To oznacza 35,01% frekwencję w regionie. W skali kraju jest to najniższy wynik. » więcej 2024-04-07, godz. 13:46, Wiadomości z regionu 14,23% - to frekwencja wyborcza w Opolskiem na godzinę 12.00. Najniższa w kraju Jak podała w komunikacie Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja wyborcza na godzinę 12:00 w kraju wyniosła 16,5 procent, a w województwie opolskim - 14,23%. » więcej 2024-04-07, godz. 13:15, Wiadomości z regionu Są miejsca, gdzie głosowanie może skończyć się wcześniej. Ale na wyniki i tak trzeba poczekać 12 odrębnych obwodowych komisji wyborczych funkcjonuje w Opolu. Wszystko po to, by umożliwić udział w głosowaniu osobom przebywającym w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach seniora czy aresztach. » więcej
20212223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »