Radio Opole » Wszystko o literaturze » Posłuchaj rozmów z gośćmi audycji » Śmiech to dobre antidotum, ale w świecie amerykańskich…
2024-03-04, 16:01 Autor: Witold Sułek

Śmiech to dobre antidotum, ale w świecie amerykańskich seriali komediowych, również coś więcej

Sabina Wyrwich-Płotka [fot. Sławomir Mielnik]
Sabina Wyrwich-Płotka [fot. Sławomir Mielnik]
Książka „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” [fot. Sławomir Mielnik]
Książka „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” [fot. Sławomir Mielnik]
Autorka i gościni audycji, Magda Kosińska-Król - w książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” - poddała analizie nie tylko najbardziej znane, ale także z wielu względów przełomowe seriale komediowe Stanów Zjednoczonych.

Mamy tu zatem nie tylko kulturową historię kraju i społeczeństwa, ale również analizę obyczajową, etyczną i polityczną, okraszoną ciekawostkami, anegdotami i zdjęciami. Równie ciekawa jest również kwestia odbioru poszczególnych produkcji w Polsce, a dzięki lekturze, będziemy mogli spojrzeć na "Flinstonów", "Przyjaciół", "Rodzinę Adamsów" czy Kroniki Seifelda" w inny sposób, odkrywając nowe konteksty, nie zawsze dla nas oczywiste.

Zobacz także

2024-04-09, godz. 15:37 Kot w jednym bucie i Przybornik Gośćmi audycji jest para artystów plastyków, ilustratorów: Piotr Rychel i Magdalena Wosik, którzy zawitali do Opola z podwójną wystawą, która można… » więcej 2024-04-08, godz. 12:05 Z Agnieszką Stróżyk na spacer po zakamarkowych nowościach Nasza gościni Agnieszka Stróżyk opowiedziała nie tylko o nowych książkach, które przełożyła dla Wydawnictwa Zakamarki, wśród których pojawi się kolejny… » więcej 2024-04-05, godz. 15:25 "Alicja w krainie potencjału" Wydawać by się mogło, że do krainy potencjału, która znajduje się w tytule książki Alicji Stelmaszczyk, trudniej dostać się osobom z niepełnosprawnościami… » więcej 2024-04-03, godz. 16:57 Historia pewnego festiwalu okiem Jacka Świdzińskiego Najnowszy komiks Jacka Świdzińskiego, to nie tylko historyczna podróż do roku 1955 i słynnego Festiwalu Młodzieży. Autor nie tworzy tu kalendarium, ale… » więcej 2024-04-03, godz. 09:17 Kilka książek o kobietach dużych i małych Chociaż bohaterkami książek, które w audycji zaprezentowała Karolina Kowal z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu są kobiety, dziewczyny i dziewczynki… » więcej 2024-03-27, godz. 15:40 "W lesie, w drewnianym domku" Gościem audycji było dwóch poetów: Michael Krüger, który przyjechał na zaproszenie Uniwersytetu Opolskiego w ramach XXI Opolskiego Festiwalu Nauki oraz… » więcej 2024-03-26, godz. 12:07 Zakazane kontakty Gościem audycji był Miklos Mitrovits, historyk, który w swojej książce "Zakazane kontakty", wydanej przez IPN, opisał kontakty opozycji polskiej i węgierskiej… » więcej 2024-03-25, godz. 16:01 Na tropie motywów literackich Literacka Agencja Detektywistyczna nie tylko tropi nieszczęśników opętanych motywami literackimi, ale skrywa jeszcze jedną tajemnicę, misji specjalnego agenta… » więcej 2024-03-19, godz. 15:44 Nowości Biblioteki Muzycznej w Opolu W rozmowie z Krzysztofem Kosem, kierownikiem biblioteki muzycznej, będącej oddziałem WBP w Opolu, omówiliśmy kilka nowych pozycji z jej zbiorów. Są tu zarówno… » więcej 2024-03-18, godz. 15:16 Walser - budowanie zaufania do świata Gościem audycji był prof. Łukasz Musiał z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który przygotowuje właśnie nową książkę z przekładami krótkich… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »