Radio Opole » To oni tworzą Radio Opole! » To oni tworzą Radio Opole

To oni tworzą Radio Opole

2022-08-05, 20:03

Człowiek, który w Radiu Opole jest od... zawsze [Poznaj pracowników Radia Opole]

Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Tym razem człowiek, który w Radiu Opole jest od zawsze. Nie ma takiego miejsca, w które nie wsadziłby swojego mikrofonu. Nie ma takiego pytania, jakiego by nie zadał. Nie ma takiego rozmówcy, który by go zagiął. A anegdot ma masę, dlatego moje pytania ograniczały się do zwrotów: opowiadaj. Chodzi o Krzysztofa Dobrowolskiego.
2022-08-03, 20:07

Czas na prawdziwego człowieka orkiestrę! [Poznaj pracowników Radia Opole]

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Przyszedł czas na człowieka orkiestrę. W swoim życiu malował już kominy zakładów w Kędzierzynie-Koźlu, składał samochody w Czechach, prowadził kilkaset imprez i koncertów oraz poznał niezliczone grono gwiazd show biznesu. Słuchacze Radia Opole znają go z prowadzenia serwisów drogowych czy wielu różnych programów. Chodzi oczywiście o Sławka Kielera.
2022-08-01, 20:00

Kasia Doros-Stachoń. Kocha góry a jeszcze bardziej kocha pomagać

Kasia Doros-Stachoń [fot. Archiwum prywatne]
Kasia Doros-Stachoń [fot. Archiwum prywatne]
Zaliczyła koronę gór polskich, ale nie ma wszystkich pieczątek to potwierdzających. Jednak podkreśla, że ostatni szczyt jaki jej pozostał - Rysy - które zaliczyła już od strony słowackiej, w niedługiej przyszłości zaliczy również od strony polskiej. Poza tym była na kilkudziesięciu polskich szczytach. Dziś poznamy kolejnego pracownika Radia Opole, który pokochał góry, ale kocha również pomagać, jako wolontariusz szlachetnej paczki. Mowa o Kasi Doros-Stachoń.
2022-07-30, 09:23

Maciej Dudek - odpowiedzialny za to, żeby czerwona lampa się zaświeciła

Maciej Dudek [fot. Paweł Stauffer]
Maciej Dudek [fot. Paweł Stauffer]
Jest jedną z najczęściej przedstawianych osób w radiu, a jednocześnie jego głosu słuchacze praktycznie nie znają, bo przesiaduje z drugiej strony mikrofonu i do tego za szybą. On jest odpowiedzialny za to, żeby czerwona lampa się zaświeciła, to on klika guzik, po którym lecą reklamy czy muzyka w Radiu Opole. Wreszcie to on dzisiaj realizuje program i musiał znaleźć zastępstwo, aby ktoś inny przez najbliższą godzinę zajmował się wspomnianymi rzeczami. Chodzi o Macieja Dudka.
2022-07-27, 19:51

Przyszedł czas na naszego rajdowca radiowego

Tomasz Cichoń [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Cichoń [fot. Paweł Stauffer]
W Radiu Opole zajmował się już wszystkim. Był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy drogowe, miał audycję o różnej tematyce, ale od ostatnich kilku lat czyta wiadomości, czyli jest edytorem. Natomiast zanim zaczął pracę w radiu to był w zespole rajdowca Pawła Dytki i sam podłapał sporo umiejętności w szybkim prowadzeniu pojazdów. Chodzi o Cichego, czyli Tomasza Cichonia.
2022-07-26, 20:03

Tomasz Bardelski. Jest Marsjaninem, chociaż pochodzi z Opola

Opolanin Tomasz Bardelski poprowadził reprezentacje Polski w Mistrzostwach Świata w hokeju na rolkach [fot. FB Tomasza Bardelskiego]
Opolanin Tomasz Bardelski poprowadził reprezentacje Polski w Mistrzostwach Świata w hokeju na rolkach [fot. FB Tomasza Bardelskiego]
Jest Marsjaninem, chociaż pochodzi z Opola. Mało tego, jego marsjańskiego pochodzenie zapewniło mu miejsce trenera w reprezentacji Polski w hokeju na rolkach. Żeby już wszystko wyjaśnić, to Marsjanie Opole są najbardziej utytułowanym klubem w historii tej dyscypliny w Polsce. A tak zdolny jest koordynator ds. sprzedaży w Radiu Opole, Tomasz Bardelski.
2022-07-25, 20:03

Katarzyna Zawadzka. W podróży dookoła świata

Katarzyna Zawadzka
Katarzyna Zawadzka
W tym odcinku odwiedzimy Tajlandię, w której zajmiemy się medytacją. Później na miesiąc wpadniemy do Boliwii, Argentyny oraz Chile. Po tej podróży wyskoczymy do Iranu zahaczając o Albanie i Grecję. A to tylko ułamek tego co w swoim życiu poza radiowym widziała i przeżyła dziennikarka Radia Opole Katarzyna Zawadzka.
2022-07-22, 20:00

Tomasz Bazan. To on decyduje jaką muzykę będzie słuchała Opolszczyzna

Tomasz Bazan [fot. Marek Bohdan]
Tomasz Bazan [fot. Marek Bohdan]
Ma w radiu niezwykle ważne zadanie, ponieważ jest odpowiedzialny za muzykę, jaką gramy. Codziennie układa kilkanaście godzin playlist, którymi później mogą delektować się słuchacze Radia Opole. Ale po pracy muzyka również jest w jego domu, tylko pytanie, czego tam słucha? Sam przyznaje, że jest zarówno audiofilem jak i.... Czechofilem. Mowa oczywiście o Tomaszu Bazanie, który od ponad 20 lat pracuje w Radiu Opole.
2022-07-20, 20:03

Jacek Rudnik. Głos, który kojarzy każdy mieszkaniec Opolszczyzny, miłośnik muzyki oraz... wędkarstwa

Jacek Rudnik [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Rudnik [fot. Paweł Stauffer]
Kiedy jest na antenie, nie da się go rozśmieszyć i zdekoncentrować, chociaż sam wywołał u wielu dziennikarzy salwy śmiechu w trakcie "wejścia". Był jednym z twórców Radia na Wyspie, a jego głos kojarzy każdy mieszkaniec województwa opolskiego. Choć on sam twierdzi, że wybitnie nie brzmi. Zakochany w muzyce oraz... wędkarstwie. Chodzi oczywiście o Jacka Rudnika, który od ponad 20 lat czyta wiadomości w Radiu Opole.
123

Zobacz także

2022-08-05, godz. 20:03 Człowiek, który w Radiu Opole jest od... zawsze [Poznaj pracowników Radia Opole] Tym razem człowiek, który w Radiu Opole jest od zawsze. Nie ma takiego miejsca, w które nie wsadziłby swojego mikrofonu. Nie ma takiego pytania, jakiego by… » więcej 2022-08-03, godz. 20:07 Czas na prawdziwego człowieka orkiestrę! [Poznaj pracowników Radia Opole] Przyszedł czas na człowieka orkiestrę. W swoim życiu malował już kominy zakładów w Kędzierzynie-Koźlu, składał samochody w Czechach, prowadził kilkaset… » więcej 2022-08-03, godz. 10:03 Pierwszy kontakt ze skrzypcami miała w wieku... 3 lat [Poznaj pracowników Radia Opole] Tym razem osoba, która pierwszy kontakt ze skrzypcami miała w wieku... 3 lat. Stanęła wtedy przed komisją i na swój sposób pokazała jak się powinno grać… » więcej 2022-08-01, godz. 20:00 Kasia Doros-Stachoń. Kocha góry a jeszcze bardziej kocha pomagać Zaliczyła koronę gór polskich, ale nie ma wszystkich pieczątek to potwierdzających. Jednak podkreśla, że ostatni szczyt jaki jej pozostał - Rysy - które… » więcej 2022-07-30, godz. 09:23 Maciej Dudek - odpowiedzialny za to, żeby czerwona lampa się zaświeciła Jest jedną z najczęściej przedstawianych osób w radiu, a jednocześnie jego głosu słuchacze praktycznie nie znają, bo przesiaduje z drugiej strony mikrofonu… » więcej 2022-07-27, godz. 19:51 Przyszedł czas na naszego rajdowca radiowego W Radiu Opole zajmował się już wszystkim. Był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy drogowe, miał audycję o różnej tematyce, ale od ostatnich kilku… » więcej 2022-07-26, godz. 20:03 Tomasz Bardelski. Jest Marsjaninem, chociaż pochodzi z Opola Jest Marsjaninem, chociaż pochodzi z Opola. Mało tego, jego marsjańskiego pochodzenie zapewniło mu miejsce trenera w reprezentacji Polski w hokeju na rolkach… » więcej 2022-07-25, godz. 20:03 Katarzyna Zawadzka. W podróży dookoła świata W tym odcinku odwiedzimy Tajlandię, w której zajmiemy się medytacją. Później na miesiąc wpadniemy do Boliwii, Argentyny oraz Chile. Po tej podróży wyskoczymy… » więcej 2022-07-22, godz. 20:00 Tomasz Bazan. To on decyduje jaką muzykę będzie słuchała Opolszczyzna Ma w radiu niezwykle ważne zadanie, ponieważ jest odpowiedzialny za muzykę, jaką gramy. Codziennie układa kilkanaście godzin playlist, którymi później… » więcej 2022-07-20, godz. 20:03 Jacek Rudnik. Głos, który kojarzy każdy mieszkaniec Opolszczyzny, miłośnik muzyki oraz... wędkarstwa Kiedy jest na antenie, nie da się go rozśmieszyć i zdekoncentrować, chociaż sam wywołał u wielu dziennikarzy salwy śmiechu w trakcie "wejścia". Był jednym… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »