Radio Opole » To oni tworzą Radio Opole » To oni tworzą Radio Opole

To oni tworzą Radio Opole

2022-09-02, 19:50

Dziennikarstwo i sport to jego dwie wielkie pasje [Poznaj pracowników Radia Opole]

Tomasz Hajto i Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Hajto i Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Za co otrzymał od kolegów z pracy szafę "Master of Ether"? I czego życzył mu na antenie w dniu urodzin Piotr Furtas prowadzący Koncert Życzeń w Radiu Opole? Tego dowiemy się w rozmowie z Kacprem Śnigórskim, który po pracy chętnie gra m.in. w piłkę nożną. Jest 7-krotnym królem strzelców Opolskiej Ligi Orlika. Podobno jest też mistrzem świata w serwowaniu najlepszych burgerów prosto z grilla.... Posłuchajcie!
2022-08-31, 19:59

Harcerstwo ma we krwi [Poznaj pracowników Radia Opole]

Jacek Łuczak [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Łuczak [fot. Paweł Stauffer]
W strukturach ZHR pełnił najróżniejsze funkcje od najmłodszych lat. Działał m.in. w Komendzie Chorągwi Górnośląskiej. Obecnie jest drużynowym 1. Opolskiej Gromady Zuchów "Zwiadowcy". Radio Opole to trzecia rozgłośnia, w której pracuje - jest z nami już od 17 lat. Obecnie jest sekretarzem programu, ale był też jego dyrektorem czy realizatorem dźwięku. Z wykształcenia inżynier z doktoratem uzyskanym na Politechnice Opolskiej. Poznajcie Jacka Łuczaka.
2022-08-30, 16:52

Kiedy nie montuje newsów, biegnie

Witek Wośtak na Runmageddonie [fot. Piotr Naskrent/Maratomania.pl]
Witek Wośtak na Runmageddonie [fot. Piotr Naskrent/Maratomania.pl]
Biegnie, gdy błoto sięga mu do pach, trzeba pokonać jezioro albo utrzymać worek z węglem na plecach. Nie zatrzymuje się nawet rażony prądem. Pokonał niejeden ekstremalny rajd, jak Bieg Katorżnika w Lublińcu czy Runmageddon. Witek Wośtak to jeden z najbardziej zabieganych reporterów Radia Opole.
2022-08-29, 20:32

Podróżniczka, zawsze gotowa do drogi, uprawiająca filozofię chodzenia w odległych miejscach świata [Poznaj pracowników Radia Opole]

Agnieszka Zientarska [Źródło: FB]
Agnieszka Zientarska [Źródło: FB]
Pokonała samotnie ponad 2000 kilometrów podróżując śladem średniowiecznych mnichów buddyjskich na wyspie Sikoku w Japonii. Za kołem podbiegunowym, ugoszczona przez tamtejszą ludność, mieszkała w namiocie ze skór reniferów. Brazylijskim szamanom pozwoliła zakopać się pod ziemią, gdzie spędziła całą noc. To tylko mały wycinek z licznych doświadczeń podróżniczych Agnieszki Zientarskiej, która jest bohaterką kolejnego odcinka jubileuszowego cyklu w Radiu Opole.
2022-08-26, 19:55

Tańcząca z paragrafami, jak o sobie żartobliwie mawia - poznajcie Magdalenę Sakwińską, kierowniczkę działu organizacyjno-prawnego

Magdalena Sakwińska [fot. Paweł Stauffer]
Magdalena Sakwińska [fot. Paweł Stauffer]
Przepisy, paragrafy i zasady pisania umów ma opanowane do perfekcji. To jedna z tych osób, bez których radio nie mogłoby funkcjonować. Magdalena Sakwińska jest kierowniczką działu organizacyjno-prawnego. Po godzinach pracy uwielbia spędzać czas z rodziną. Co dwa dni kończy czytać nową książkę, a pomiędzy tym wszystkim sięga po filmy i seriale.
2022-08-24, 19:50

Mariusz Majeran. Odwiedził niemal wszystkie większe wydarzenia muzyczne w Europie

Mariusz Majeran [fot. Marek Bohdan]
Mariusz Majeran [fot. Marek Bohdan]
Do radia trafił prosto... z księgarni muzycznej. Było to w czasach, kiedy opolska rozgłośnia mieściła się jeszcze przy ul. Piastowskiej. Prowadził najróżniejsze programy od poranków po "nocki". Festiwal opolski relacjonował wielokrotnie. Odwiedził niemal wszystkie większe wydarzenia muzyczne w Europie i zwiedził pół świata. Tym razem gościem jubileuszowego cyklu w Radiu Opole był Mariusz Majeran.
2022-08-23, 20:00

Agnieszka Wawer-Krajewska. Jako dziecko chciała pracować w zoo

Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Jako sześciolatka marzyła o pracy w zoo, a gdy dorosła została dziennikarką. Najpierw pisała dla prasy, później trafiała do radia. Ten śmiech i głos słuchacze radia znają doskonale, bowiem praca przed mikrofonem to jej żywioł. W dodatku z zamkniętymi oczami rozpoznaje syreny alarmowe wszystkich możliwych służb. Dlaczego? Posłuchajcie rozmowy z Agnieszką Wawer-Krajewską.
2022-08-22, 19:55

Tomasz Wojtyłko. Muzyki nie tylko słucha, ale także ze znawstwem rozmawia o niej z twórcami

Tomasz Wojtyłko [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Wojtyłko [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Jestem zaskoczony/zaskoczona, że o tym wiesz!" - mówią często jego rozmówcy. Skromy muzyczny erudyta. O długości zadawanych przez niego pytań krążą już radiowe anegdoty. Artyści, z którymi rozmawia cenią jego wiedzę i przygotowanie, a pracownicy Radia Opole poczucie humoru i dystans do siebie. Tym razem gościem naszego jubileuszowego cyklu z okazji 70-lecia Radia Opole był Tomasz Wojtyłko.
2022-08-19, 20:00

Paweł Oliwa. Był na kilkuset weselach ze swoim zespołem, na co dzień jest realizatorem dźwięku

Paweł Oliwa [fot. Rafał Nosal]
Paweł Oliwa [fot. Rafał Nosal]
Drodzy weselnicy. Obawiajcie się mojego kolejnego gościa, bo o ile Wy wielu rzeczy po imprezie możecie nie pamiętać, to on pamięta i wie wszystko. To dlatego, że był na kilkuset weselach razem ze swoim zespołem muzycznym. Jednak od poniedziałku do piątku jest realizatorem dźwięku w Radiu Opole, a zawsze marzył o tym, żeby zostać reżyserem dźwięku. Czym to się różni? O tym m.in. rozmawialiśmy z Pawłem Oliwą!
2022-08-17, 20:22

Mariusz Chałupnik. Przez wiele lat grał w wielu zespołach - dodajmy: muzycznych, bo o tych sportowych często opowiada na antenie

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Kiedy siedzi i przygotowuje newsa na stronę internetową, komentuje mecz w Radiu Opole lub montuje wywiad - zawsze tłucze nogami i rękami. Dokładnie tak, jakby grał na perkusji. To dlatego, że przez wiele lat grał w wielu zespołach. Dodajmy, że muzycznych, bo w tych sportowych też się zakochał, ale to już zawodowo. Chodzi o Mariusza Chałupnika.
1234

Zobacz także

2022-09-02, godz. 19:50 Dziennikarstwo i sport to jego dwie wielkie pasje [Poznaj pracowników Radia Opole] Za co otrzymał od kolegów z pracy szafę "Master of Ether"? I czego życzył mu na antenie w dniu urodzin Piotr Furtas prowadzący Koncert Życzeń w Radiu Opole?… » więcej 2022-08-31, godz. 19:59 Harcerstwo ma we krwi [Poznaj pracowników Radia Opole] W strukturach ZHR pełnił najróżniejsze funkcje od najmłodszych lat. Działał m.in. w Komendzie Chorągwi Górnośląskiej. Obecnie jest drużynowym 1. Opolskiej… » więcej 2022-08-30, godz. 16:52 Kiedy nie montuje newsów, biegnie Biegnie, gdy błoto sięga mu do pach, trzeba pokonać jezioro albo utrzymać worek z węglem na plecach. Nie zatrzymuje się nawet rażony prądem. Pokonał niejeden… » więcej 2022-08-29, godz. 20:32 Podróżniczka, zawsze gotowa do drogi, uprawiająca filozofię chodzenia w odległych miejscach świata [Poznaj pracowników… Pokonała samotnie ponad 2000 kilometrów podróżując śladem średniowiecznych mnichów buddyjskich na wyspie Sikoku w Japonii. Za kołem podbiegunowym, ugoszczona… » więcej 2022-08-26, godz. 19:55 Tańcząca z paragrafami, jak o sobie żartobliwie mawia - poznajcie Magdalenę Sakwińską, kierowniczkę działu org… Przepisy, paragrafy i zasady pisania umów ma opanowane do perfekcji. To jedna z tych osób, bez których radio nie mogłoby funkcjonować. Magdalena Sakwińska… » więcej 2022-08-24, godz. 19:50 Mariusz Majeran. Odwiedził niemal wszystkie większe wydarzenia muzyczne w Europie Do radia trafił prosto... z księgarni muzycznej. Było to w czasach, kiedy opolska rozgłośnia mieściła się jeszcze przy ul. Piastowskiej. Prowadził najróżniejsze… » więcej 2022-08-23, godz. 20:00 Agnieszka Wawer-Krajewska. Jako dziecko chciała pracować w zoo Jako sześciolatka marzyła o pracy w zoo, a gdy dorosła została dziennikarką. Najpierw pisała dla prasy, później trafiała do radia. Ten śmiech i głos… » więcej 2022-08-22, godz. 19:55 Tomasz Wojtyłko. Muzyki nie tylko słucha, ale także ze znawstwem rozmawia o niej z twórcami "Jestem zaskoczony/zaskoczona, że o tym wiesz!" - mówią często jego rozmówcy. Skromy muzyczny erudyta. O długości zadawanych przez niego pytań krążą… » więcej 2022-08-19, godz. 20:00 Paweł Oliwa. Był na kilkuset weselach ze swoim zespołem, na co dzień jest realizatorem dźwięku Drodzy weselnicy. Obawiajcie się mojego kolejnego gościa, bo o ile Wy wielu rzeczy po imprezie możecie nie pamiętać, to on pamięta i wie wszystko. To dlatego… » więcej 2022-08-17, godz. 20:22 Mariusz Chałupnik. Przez wiele lat grał w wielu zespołach - dodajmy: muzycznych, bo o tych sportowych często opowiada… Kiedy siedzi i przygotowuje newsa na stronę internetową, komentuje mecz w Radiu Opole lub montuje wywiad - zawsze tłucze nogami i rękami. Dokładnie tak, jakby… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »