Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Polki pomogły jej w walce z rakiem, a teraz ona…
2024-02-14, 14:43 Autor: Oleksandra Piasta

Polki pomogły jej w walce z rakiem, a teraz ona pomaga innym kobietom pokonać tę chorobę, - historia Nadii Sharapovej

Polki pomogły jej w walce z rakiem, a teraz ona pomaga innym kobietom pokonać tę chorobę, - historia Nadii Sharapovej

Nadia pochodzi z Uzbekistanu, ale część swojego życia mieszkała na Ukrainie, w obwodzie donieckim, w mieście Iłowajsk. W 2014 roku, kiedy Rosja rozpoczęła okupację tego regionu, Nadia wraz z dziećmi wyjechała do obwodu dniepropietrowskiego. Stamtąd kobieta wyjechała do pracy w Polsce. Tutaj dotknęła ją poważna choroba onkologiczna. Nadia znalazła wsparcie i pomoc wśród Polek, które również zmagały się z podobnymi, poważnymi chorobami. Teraz kobieta pomaga obcokrajowcom i dziewczętom, które tak jak ona uciekły przed wojną na Ukrainie. Podpowiada, jak dbać o zdrowie, dzieli się swoim doświadczeniem, radzi, gdzie się zwrócić i pragnie przekazać wszystkim kobietom, niezależnie od narodowości, że należy dbać o siebie i chronić swoje zdrowie. W Opolu Nadia jest znana jako profesjonalna fryzjerka-kolorystka, która nawet po trudnej operacji wróciła do swojej ulubionej pracy. Przecież każdego dnia znajduje siłę nie tylko do życia, ale także do wspierania innych.

Надія родом з Узбекістану, але якусь частину свого життя мешкала в Україні на Донеччині, у місті Іловайськ. В 2014 році, коли росія почала окупацію цього регіону, Надія разом з дітьми, виїхала до Дніпропетровщини. Звідти жінка поїхала на заробітки до Польщі. Тут її спіткала важка онкологічна недуга. Підтримку і допомогу Надія знайшла серед польок, які також боролися з подібними тяжкими захворюваннями. Зараз жінка допомагає таким же, як і вона іноземкам і дівчатам, що втекли від війни в Україні. Розповідає, як зберегти своє здоровя, ділиться своїм досвідом, консультує, куди звертатися, і хоче донести до усіх жінок, незалежно від національності, що необхідно дбати про себе і берегти своє здоровя. В Ополі Надію знають, як професійного перукаря-колориста, яка навіть після важкої операції, повернулася до улюбленої праці. Адже вона щоденно знаходить у собі сили не тільки жити далі, але й підтримувати інших.

Zobacz także

2024-04-15, godz. 10:59 «Udało mi się powiedzieć ojcu, że wkrótce zostanie dziadkiem, ale potem zaginął na wojnie» - Historia Yulii Z… Ojciec Yulii pracował w Polsce ponad 8 lat, ale gdy na Ukrainie wybuchła wojna, natychmiast wrócił, by bronić swojego kraju. Po jednej z misji bojowych w… » więcej 2024-04-12, godz. 13:03 «Apelujemy do wszystkich kandydatów żeby przekazali swoi banery na front» - Ola Czarnecka Po aktywnej kampanii wyborczej w miastach i wsiach Polski pozostało wiele banerów i plakatów kandydatów do samorządów lokalnych. Zgodnie z prawem uczestnicy… » więcej 2024-04-09, godz. 10:51 «Temat migracyjny jest wart opracowania literackiego», - Ryszard Kupidura o książkach «Mój 1 i 101 dzień w Pols… W najbliższy weekend w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się prezentacja książek w ramach konkursu literackiego „Mój 1 i 101 dzień w Polsce”… » więcej 2024-04-08, godz. 14:03 «Сórka zapytała mnie: dlaczego umierają ojcowie moich kolegów z klasy? Dlaczego Putin nas zaatakował?», - historia… Alona przyjechała do Polski pół roku temu, przez pierwsze półtora roku wojny na Ukrainie dziewczyna zaangażowała się w aktywny wolontariat. Razem z siostrą… » więcej 2024-04-05, godz. 14:06 Dzień Otwarty w LO 1, wystawa broni, strzelectwo sportowe oraz akcja na rzecz Ukrainy W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu dziś dzień otwarty. Zorganizowano m.in. wystawę broni strzeleckiej przygotowaną… » więcej 2024-03-29, godz. 14:47 «Nikt nas nie uczył, jak żyć w takich warunkach, że nie będziemy mieli przyszłości» - Historia Tetiany Borzil… Tetiana wraz z rodziną przybyła do Polski z okupowanych terenów obwodu ługańskiego. Znaleźli bezpieczne i wygodne miejsce do życia w Kluczborku na Opolszczyźnie… » więcej 2024-03-22, godz. 15:42 «Kiedy wybuchła wojna byłam w pracy, a najbliższe miasteczka były otoczone przez Rosjan» - historia Kateryny Shm… Kiedy wybuchła wojna, Kateryna była w pracy niedaleko Irpienia, Buczy i Hostomela. Wojsko Sił Zbrojnych Ukrainy pomogło dziewczynie opuścić terytorium otoczone… » więcej 2024-03-14, godz. 14:40 «Moje lalki były na wystawie w Strasburgu przy Radzie Europy» - historia Mykhaila Yanka Mykhailo ma 18 lat, przez ostatnie pięć tworzy wyjątkowe autorskie lalki. Jego prace były pokazywane na wystawach międzynarodowych, w szczególności w Strasburgu… » więcej 2024-02-28, godz. 15:22 «Uciekałam nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową» - historia Tetiany Okhmak Tetiana przyjechała do Polski z dziećmi po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Uciekali nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową. To właśnie… » więcej 2024-02-26, godz. 13:40 Kwiaty przeciw wojnie – historia Oksany Savchuk Oksana przeprowadziła się do Polski jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Tutaj urodziła dzieci i zaczęła działalność kreatywną, tworząc gigantyczne… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »