Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » «Wielu chłopaków zginęło. Pula genowa Ukrainy…
2024-01-29, 12:05 Autor: Oleksandra Piasta

«Wielu chłopaków zginęło. Pula genowa Ukrainy została praktycznie zniszczona», - historia Olhi Rudenko

«Wielu chłopaków zginęło. Pula genowa Ukrainy została praktycznie zniszczona», - historia Olhi Rudenko
Olha jest terapeutką holistyczną, estetką twarzy i ciała. Do Polski przyjechała z Kijowa, kiedy jej zięć, wojskowy, nalegał, aby rodzina pojechała w bezpieczne miejsce. Olha nie chciała porzucać swojej ulubionej pracy na Ukrainie i osiadłego życia, ale po wkroczeniu wojsk okupacyjnych na przedmieścia Kijowa wyjechała w trosce o bezpieczeństwo najmłodszego syna. W Opolu Olha kontynuuje pracę w zawodzie, pomaga swoim pacjentom rozwiązywać problemy z kręgosłupem, schorzeniami skóry, a także wracać do zdrowia. Większość jej klientów to Polacy.

Ольга за фахом терапевт-холістик, естетист обличчя і тіла. Приїхала до Польщі із Києва, коли її зять військовий, наполіг на тому, щоб родина виїхала до безпечного місця. Ольга не хотіла залишати улюблену роботу в Україні і усталене життя, але, після того, як на околиці Києва зайшли окупаційні війська, вона виїхала задля безпеки молодшого сина. В Ополі Оля продовжує працювати за фахом, допомагає своїм пацієнтам вирішити проблеми з хребтом, станом шкіри, відновлюватися після захворювань. Більшість її клієнтів - це поляки.

Zobacz także

2024-04-15, godz. 10:59 «Udało mi się powiedzieć ojcu, że wkrótce zostanie dziadkiem, ale potem zaginął na wojnie» - Historia Yulii Z… Ojciec Yulii pracował w Polsce ponad 8 lat, ale gdy na Ukrainie wybuchła wojna, natychmiast wrócił, by bronić swojego kraju. Po jednej z misji bojowych w… » więcej 2024-04-12, godz. 13:03 «Apelujemy do wszystkich kandydatów żeby przekazali swoi banery na front» - Ola Czarnecka Po aktywnej kampanii wyborczej w miastach i wsiach Polski pozostało wiele banerów i plakatów kandydatów do samorządów lokalnych. Zgodnie z prawem uczestnicy… » więcej 2024-04-09, godz. 10:51 «Temat migracyjny jest wart opracowania literackiego», - Ryszard Kupidura o książkach «Mój 1 i 101 dzień w Pols… W najbliższy weekend w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się prezentacja książek w ramach konkursu literackiego „Mój 1 i 101 dzień w Polsce”… » więcej 2024-04-08, godz. 14:03 «Сórka zapytała mnie: dlaczego umierają ojcowie moich kolegów z klasy? Dlaczego Putin nas zaatakował?», - historia… Alona przyjechała do Polski pół roku temu, przez pierwsze półtora roku wojny na Ukrainie dziewczyna zaangażowała się w aktywny wolontariat. Razem z siostrą… » więcej 2024-04-05, godz. 14:06 Dzień Otwarty w LO 1, wystawa broni, strzelectwo sportowe oraz akcja na rzecz Ukrainy W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu dziś dzień otwarty. Zorganizowano m.in. wystawę broni strzeleckiej przygotowaną… » więcej 2024-03-29, godz. 14:47 «Nikt nas nie uczył, jak żyć w takich warunkach, że nie będziemy mieli przyszłości» - Historia Tetiany Borzil… Tetiana wraz z rodziną przybyła do Polski z okupowanych terenów obwodu ługańskiego. Znaleźli bezpieczne i wygodne miejsce do życia w Kluczborku na Opolszczyźnie… » więcej 2024-03-22, godz. 15:42 «Kiedy wybuchła wojna byłam w pracy, a najbliższe miasteczka były otoczone przez Rosjan» - historia Kateryny Shm… Kiedy wybuchła wojna, Kateryna była w pracy niedaleko Irpienia, Buczy i Hostomela. Wojsko Sił Zbrojnych Ukrainy pomogło dziewczynie opuścić terytorium otoczone… » więcej 2024-03-14, godz. 14:40 «Moje lalki były na wystawie w Strasburgu przy Radzie Europy» - historia Mykhaila Yanka Mykhailo ma 18 lat, przez ostatnie pięć tworzy wyjątkowe autorskie lalki. Jego prace były pokazywane na wystawach międzynarodowych, w szczególności w Strasburgu… » więcej 2024-02-28, godz. 15:22 «Uciekałam nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową» - historia Tetiany Okhmak Tetiana przyjechała do Polski z dziećmi po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Uciekali nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową. To właśnie… » więcej 2024-02-26, godz. 13:40 Kwiaty przeciw wojnie – historia Oksany Savchuk Oksana przeprowadziła się do Polski jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Tutaj urodziła dzieci i zaczęła działalność kreatywną, tworząc gigantyczne… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »