Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » „Kolędujemy i zbieramy fundusze na wsparcie armii…
2023-12-22, 15:16 Autor: Oleksandra Piasta

„Kolędujemy i zbieramy fundusze na wsparcie armii ukraińskiej” – wolontariuszka Alyona Romaniuk o ukraińskim kolędowaniu w Opolu

„Kolędujemy i zbieramy fundusze na wsparcie armii ukraińskiej” – wolontariuszka Alyona Romaniuk o ukraińskim kolędowaniu w Opolu
25 i 30 grudnia ukraińscy i polscy wolontariusze z inicjatywy „Pajęczyce z Opola” będą kolędować pod główną choinką w Opolu. Świąteczna impreza ma misję charytatywną – zbiórkę środków na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy. W szczególności na zakup metalu i produkcję pieców okopowych do ogrzewania żołnierzy na linii frontu.
Kolędnicy-wolontariuszy mają program, kostiumy sceniczne i atrybuty prawdziwej szopki. Rozpoczęli już kolędowanie w Opolu i zbieranie środków na pomoc obrońcom Ukrainy.
Wolontariuszka Alyona Romaniuk, gość „Ukraińskiego Akcentu”, szczegółowo opowiedziała o tym, jak to się dzieje jak to się dzieje, jak narodził się pomysł kolędowania na rzecz wojska i na co trafią zebrane środki.

25 і 30 грудня біля головної ялинки Ополя колядуватимуть українські і польські волонтери ініціативи „Pajęczyce z Opola”. Різдвяне дійство має благодійну місію – зібрати кошти для підтримки ЗСУ. Зокрема, для закупівлі металу і виготовлення окопних пічок, щоб зігріти наших військових на передовій.
Кожен бажаючий, відчути у себе вдома або в офісі дух справжнього українського Різдва і народної колядки, а також фінансово підтримати військових, може запросити колядників. Вони мають розроблену програму, сценічні костюми і атрибути справжнього вертепу. Волонтери вже почали колядувати в Ополі і збирати кошти для допомоги захисникам України.
Як це відбувається, як виникла ідея колядувати для допомоги військовим, і куди спрямують зібрані кошти докладно розповіла гостя «Українського акценту», волонтерка Альона Романюк.

Zobacz także

2024-04-15, godz. 10:59 «Udało mi się powiedzieć ojcu, że wkrótce zostanie dziadkiem, ale potem zaginął na wojnie» - Historia Yulii Z… Ojciec Yulii pracował w Polsce ponad 8 lat, ale gdy na Ukrainie wybuchła wojna, natychmiast wrócił, by bronić swojego kraju. Po jednej z misji bojowych w… » więcej 2024-04-12, godz. 13:03 «Apelujemy do wszystkich kandydatów żeby przekazali swoi banery na front» - Ola Czarnecka Po aktywnej kampanii wyborczej w miastach i wsiach Polski pozostało wiele banerów i plakatów kandydatów do samorządów lokalnych. Zgodnie z prawem uczestnicy… » więcej 2024-04-09, godz. 10:51 «Temat migracyjny jest wart opracowania literackiego», - Ryszard Kupidura o książkach «Mój 1 i 101 dzień w Pols… W najbliższy weekend w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się prezentacja książek w ramach konkursu literackiego „Mój 1 i 101 dzień w Polsce”… » więcej 2024-04-08, godz. 14:03 «Сórka zapytała mnie: dlaczego umierają ojcowie moich kolegów z klasy? Dlaczego Putin nas zaatakował?», - historia… Alona przyjechała do Polski pół roku temu, przez pierwsze półtora roku wojny na Ukrainie dziewczyna zaangażowała się w aktywny wolontariat. Razem z siostrą… » więcej 2024-04-05, godz. 14:06 Dzień Otwarty w LO 1, wystawa broni, strzelectwo sportowe oraz akcja na rzecz Ukrainy W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu dziś dzień otwarty. Zorganizowano m.in. wystawę broni strzeleckiej przygotowaną… » więcej 2024-03-29, godz. 14:47 «Nikt nas nie uczył, jak żyć w takich warunkach, że nie będziemy mieli przyszłości» - Historia Tetiany Borzil… Tetiana wraz z rodziną przybyła do Polski z okupowanych terenów obwodu ługańskiego. Znaleźli bezpieczne i wygodne miejsce do życia w Kluczborku na Opolszczyźnie… » więcej 2024-03-22, godz. 15:42 «Kiedy wybuchła wojna byłam w pracy, a najbliższe miasteczka były otoczone przez Rosjan» - historia Kateryny Shm… Kiedy wybuchła wojna, Kateryna była w pracy niedaleko Irpienia, Buczy i Hostomela. Wojsko Sił Zbrojnych Ukrainy pomogło dziewczynie opuścić terytorium otoczone… » więcej 2024-03-14, godz. 14:40 «Moje lalki były na wystawie w Strasburgu przy Radzie Europy» - historia Mykhaila Yanka Mykhailo ma 18 lat, przez ostatnie pięć tworzy wyjątkowe autorskie lalki. Jego prace były pokazywane na wystawach międzynarodowych, w szczególności w Strasburgu… » więcej 2024-02-28, godz. 15:22 «Uciekałam nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową» - historia Tetiany Okhmak Tetiana przyjechała do Polski z dziećmi po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Uciekali nie tylko przed wojną, ale także przed przemocą domową. To właśnie… » więcej 2024-02-26, godz. 13:40 Kwiaty przeciw wojnie – historia Oksany Savchuk Oksana przeprowadziła się do Polski jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Tutaj urodziła dzieci i zaczęła działalność kreatywną, tworząc gigantyczne… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »