Słuchacze Radia Opole mogą na bieżąco śledzić atmosferę 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To za sprawą naszego festiwalowego studia, które znajduje się tuż przed backstagem i wejściem do amfiteatru. Dziennikarze na żywo przeprowadzają wywiady z artystami, kompozytorami oraz członkami zespołów. Dodatkowo dział multimediów dba o to, żeby każdy wywiad znalazł się na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Każda rozmowa opatrzona jest zdjęciami.
- Jesteśmy tu od momentu, kiedy zaczęły się pierwsze próby. Mamy przygotowane dwa programy i dwa studia. Pracuje nad tym mnóstwo osób - mówi Wanda Kownacka, kierownik redakcji nowych mediów.
- Wszystko po to, żeby nasi słuchacze i internauci mogli nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć wywiady z artystami, twórcami festiwalu opolskiego. Przeprowadzamy rozmowy z dźwiękowcami, reżyserami i operatorami. Jesteśmy tutaj dla Państwa po to, żeby nasi dziennikarze mogli zadawać pytania, zaglądać za kulisy i patrzeć co dzieje się na próbach. Robimy zdjęcia, relacje z koncertów, wywiady i relacjonujemy wyniki ze wszystkich koncertów.
- Festiwalowe Radio Opole jest takim radiem marzeń dla fanów festiwalu. Dla mnie osobiście jest to niezwykłe przeżycie, które nie jest łatwe do zrealizowania - dodaje Żaneta Plotnik, jedna z prowadzących Festiwalowe Radio Opole.
- My z tej strony dziennikarskiej i prowadzących, tak naprawdę nie wiemy kogo Agnieszka Kurenda-Szmit, która jest naszym wydawcą, przyprowadzi nam na kanapę. Mamy przeróżnych artystów. Są i ci młodzi, którzy dopiero debiutują i możemy nawet ich nie kojarzyć. Są też legendy polskiej piosenki, którzy funkcjonują na scenie wiele lat i nie są na przykład frontmenem, ale są ze składu muzycznego i to wcale nie jest oczywiste, że oni się nie zmienili przez ten czas. Jest to stres, żeby kogoś nie pomylić i dobrze skojarzyć fakty.
Festiwalowe Radio Opole nadawane jest dla Opola i okolic na 96,5 FM. Dodatkowo wszystkie wywiady można znaleźć na naszym Facebooku, Instagramie i Twitterze.