Radio Opole » Swojego nie znacie » Posłuchaj cyklu: » Przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej…
2021-07-31, 09:29 Autor: Żaneta Plotnik

Przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, Małgorzata Kalińska gościem programu "Swojego nie znacie"

Małgorzata Kalińska, Żaneta Plotnik [fot. Żaneta Plotnik]
Małgorzata Kalińska, Żaneta Plotnik [fot. Żaneta Plotnik]
Małgorzata Kalińska z Brzegu, przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, uczestniczka Sceny Wokalnej oraz członkini zespołu „Leśne Echo” działającego w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu. Od wielu lat śpiewa i koncertuje. Pisze wiersze, uwielbia taniec, opracowywanie inscenizacji muzyczno-słownych dla dzieci oraz projektuje stroje sceniczne.
Jest absolwentką między innymi kierunku wychowania muzycznego na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła podyplomowe Studium Muzyczne o specjalności nauczyciel muzyki. Uzyskała kwalifikacje do prowadzenia zespołów muzycznych, chóru oraz dyrygentura. Jest laureatką wielu Konkursów Wokalnych m.in.: Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Wiktoria 2016” w Warszawie – piosenki z repertuaru A.German” – Grand Prix Chorus Inside International we Włoszech – złoty medal, Międzynarodowy festiwal sztuk wszelakich w rowach – 1 miejsce, Międzynarodowy konkurs wokalny „Kultura romansu” w Warszawie – 3 miejsce, Festiwal kultury kresowej w Głuchołazach – 1 miejsce, Senioriada Nyska – Grand Prix, Finalistka Ogólnopolskiego festiwalu piosenki retro im.M.Fogga.

Zobacz także

2021-08-06, godz. 11:20 Krzysztof Riewold - instruktor sztuki cyrkowej Artysta i instruktor sztuki cyrkowej. Żonglujący maratończyk. Półfinalista programu „Mam Talent” .Wychowanek grupy cyrkowej „Cudaki” i drugi instruktor… » więcej 2021-08-05, godz. 18:58 Małgorzata Dolak – Instruktor teatralny i polonistka Małgorzata Dolak – instruktor teatralny Ośrodka Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej; polonistka Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie… » więcej 2021-07-31, godz. 09:29 Przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, Małgorzata Kalińska gościem… Małgorzata Kalińska z Brzegu, przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, uczestniczka Sceny Wokalnej oraz członkini… » więcej 2021-07-26, godz. 17:05 Saksofonista, pedagog, dyrygent Jacek Hornik gościem cyklu "Swojego nie znacie" Jacek Hornik pochodzi z Opola. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1995 r. prowadzi klasę saksofonu w… » więcej 2021-07-21, godz. 16:07 Grzegorz Podsiadło - nauczyciel, poeta, felietonista, dziennikarz, działacz społeczny, a nade wszystko podróżnik i… Grzegorz Podsiadło w swoich licznych podróżach po świecie zwiedził całą Europę, dwie Ameryki oraz część Azji i Afryki. Wspinał się w Tatrach, Alpach… » więcej 2021-07-16, godz. 10:14 Anna Maczura – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i piosenkarka Ania Maczura z domu Piechurska. Mama, żona, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego oraz bardzo aktywna piosenkarka od 27 lat. Współpracowała z gwiazdami m.in… » więcej 2021-07-14, godz. 17:24 Aktor, reżyser, instruktor teatralny, wokalista i animator kultury w Lubrzy Piotr Charczuk gościem cyklu "Swojego nie… Piotr Charczuk jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym… » więcej 2021-06-29, godz. 00:01 Barbara Giedroić miłośniczka historii dawnego Opola, dobrej książki oraz…genealogii Gościem Żanety Plotnik była Barbara Giedroić miłośniczka historii dawnego Opola, dobrej książki oraz…genealogii, która na co dzień pracuje w Wojewódzkiej… » więcej 2021-06-25, godz. 09:09 Od rysunku i grafiki przez kowalstwo artystyczne i metaloplastykę do haftu krzyżykowego Gościem cyklu był Zbigniew Majewski, który opowiedział o swoich różnorodnych pasjach artystycznych, które między innymi przekazał znanemu artyście i… » więcej 2021-06-04, godz. 14:40 Adam Holinej o fotografii i pracy twórczej Gościem kolejnego odcinka cyklu "Swojego nie znacie" był Adam Holinej ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach, który poświęca wiele… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »