Radio Opole » Swojego nie znacie » Posłuchaj cyklu: » Katarzyna Piasecka - pianistka, wokalistka, pedagog…
2021-10-04, 12:19 Autor: Żaneta Plotnik

Katarzyna Piasecka – pianistka, wokalistka, pedagog, wykładowca na Uniwersytecie Opolskim

Agnieszka Wawer-Krajewska, Katarzyna Piasecka i Żaneta Plotnik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Agnieszka Wawer-Krajewska, Katarzyna Piasecka i Żaneta Plotnik [fot. Agnieszka Lubczańska]
Katarzyna “Puma” Piasecka pianistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wokalistka, autorka tekstów, producentka, pedagog. Obecnie jest wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Muzykologia m.in. na module popularnym oraz prowadzi zajęcia w zakresie muzyki rozrywkowej, w tym gospel m.in w DIMK Opole i innych miejscach w Polsce.
Ukończyła PSM I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu. Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe, telewizyjne, płyty autorskie z własnymi kompozycjami, aranżacjami i tekstami. Od 2008 prowadzi działalność́ dydaktyczną w specjalności: wokalistyka, chóralistyka, w tym chór gospel, zespoły wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Muzyk o wyraźnie ukształtowanej osobowości artystycznej. Jest stypendystką Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowała z amerykańskimi artystami i nawiązała kontakty artystyczne umożliwiające rozwój formacji, których obecnie jest leaderem (chóry gospel, big-band, comba jazzowe i popowe). Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali w różnych kategoriach muzycznych m.in. pianistyki, kompozycji, aranżacji, wokalistyki, dyrygentury w Polsce i za granicą.

Współpracuje i współpracowała z wybitnymi, polskimi muzykami oraz zagranicznymi mi.in. takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Charlie Green, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Dawid Podsiadło, Krzysztof Kiljański, Grzegorz Skawiński, Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Stanisław Fiałkowski, Zygmunt Kukla oraz wielu innych.

Współpracuje również z polskimi i zagranicznymi teatrami muzycznymi na skalę europejską.

Kierownik artystyczny warsztatów wokalnych oraz koncertów na terenie całej Polski. Współpracuje przy wielu projektach artystycznych z fundacjami, stowarzyszeniami dla osób niepełnosprawnych w Polsce i za granicą. Otrzymuje częste zaproszenia jako juror prestiżowych festiwali muzycznych w kraju i poza jego granicami.

Realizacja teledysków, nagrywanie płyt autorskich i jako gość zaproszony, praca w studio nagrań́, realizacja nagrań́, produkcja projektów płytowych, miksowanie i masterowanie ścieżek dźwiękowych to wszechstronne jej działania artystyczne.

Jako Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Power Of Soul" działającego również na rzecz osób niepełnosprawnych cyklicznie organizuje Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „mocArt" oraz liczne koncerty. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu. Jest twórcą i dyrektorem powstałej w 2014 roku Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej „Cool Music School"

Objęła kierownictwo wokalne Musicalu Karol, którego premierę odbyła się w lutym 2017 roku w Tauron Arena Kraków. Zaproszeni artyści to m.in: Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Jacek Kawalec, Bracia Cugowscy. W 2019 roku wydała autorską płytę „Every Time" we współpracy z Markiem Gaszyńskim, Keithem Thomsponem, Charlie Greenem oraz wieloma wspaniałymi artystami. Płyta dostępna jest w sklepach Empik. Krzysztof Puma Piasecki, wybitny artysta i mistrz polskiej gitary jest gościem specjalnym na płycie Every Time oraz innych wspólnych projektów muzycznych, w tym m.in charyzmatycznego 2 Puma Project.

Zobacz także

2021-10-15, godz. 11:20 Sandra Kubacka, wieloletni instruktor tańca w Zespole Pieśni i Tańca "Opole" Sandra Kubacka wieloletni instruktor tańca w Zespole Pieśni i Tańca "Opole" w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Tancerka z 25-letnim stażem. Całe życie… » więcej 2021-10-04, godz. 12:19 Katarzyna Piasecka – pianistka, wokalistka, pedagog, wykładowca na Uniwersytecie Opolskim Katarzyna “Puma” Piasecka pianistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wokalistka, autorka tekstów, producentka, pedagog. Obecnie jest wykładowcą Uniwersytetu… » więcej 2021-10-01, godz. 14:21 Bożena Kurek-Di Maggio – pedagog, artysta plastyk, animatorka kultury Od ponad dwudziestu lat pomaga „małym ludziom” i nie tylko, poznać ich potencjał, odwagę i geniusz. Nazywana Panią Di Maggio lub Panią Buongiorno. Na… » więcej 2021-12-30, godz. 13:58 Jarosława Letka - nauczycielka przedszkola w Dąbrowie, która pasją do śpiewania i rękodzieła inspiruje innych. Ukończyła studia pedagogiczne – edukację elementarną na Uniwersytecie Opolskim. Pracuje w Publicznym Przedszkolu w Dąbrowie, gdzie ma możliwość zmieniać… » więcej 2021-09-17, godz. 14:46 Dr Marian Biliński - wykładowca na Uniwersytecie Opolskim, pedagog, muzyk oraz dyrygent Założyciel Opolskiego Chóru Kameralnego oraz prowadzący chór parafialny im. Wojciecha Skrobocza w parafii w Opolu- Groszowicach. Jego działalność muzyczna… » więcej 2021-09-10, godz. 14:28 Małgorzata Jaźwa o rozwijaniu talentu wokalnego Żeby zostać gwiazdą estrady potrzeba zapału, ciężkiej pracy i odrobiny talentu. Jak ten talent rozwijać? Jak pracować nad głosem? Czy śpiewać każdy… » więcej 2021-08-27, godz. 10:47 Dariusz Kownacki - muzyk, akordeonista, nauczyciel w PSM w Opolu i Nysie. Dariusz Kownacki – muzyk, akordeonista, poszukiwacz, a przede wszystkim nauczyciel w PSM w Opolu i Nysie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego… » więcej 2021-08-27, godz. 10:30 Karolina Anioł-Wiencek gościem programu "Swojego nie znacie" Karolina Anioł-Wiencek – zawodowa tancerka sportowego tańca towarzyskiego, tancerka najwyższej klasy tanecznej S, pedagog, instruktorka tańca. Jej osiągnięcia… » więcej 2021-08-22, godz. 13:50 Magdalena Kolman gościem cyklu "Swojego nie znacie" Magdalena Kolman – instruktorka tańca w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Założycielka oraz kierowniczka Scorpion Dance Team. Międzynarodowy sędzia… » więcej 2021-08-13, godz. 10:40 Tomasz Kanas – instruktor i realizator dźwięku w studiu nagrań w Prudnickim Ośrodku Kultury Tomasz Kanas – instruktor i realizator dźwięku w studiu nagrań w Prudnickim Ośrodku Kultury. Od ponad 13 lat prowadzi dział muzyczny ośrodka kultury, gdzie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »