Jak mówi Lech Marchlewski, kierownik Działu Edukacji muzeum, to gra o bohaterach powstańczego zrywu, wydarzeniach, a także miejscach walk z 1944 roku: "Poznają te miejsca, przybliżamy im je. Nasze muzeum jest w pobliżu wielu miejsc walk powstańczych, więc wytyczyliśmy tę trasę od naszego pałacu, który również pełnił swoją rolę w czasie powstania warszawskiego, poprzez Starówkę. Poznają nowe miejsca, jeśli jeszcze tam nie byli, myślę, że dla niektórych niektóre miejsca będą odkryciem, to też dla nich cenne doświadczenie" - wyjaśnia Lech Marchlewski.
Dla uczestników gry przygotowano ulotki z zadaniami historycznymi. Jednak nie tylko uczniowie będą mogli podążyć śladami powstańców. Jak podkreśla prezeska Fundacji Questingu Edyta Lenart-Wojna, nie jest to impreza jednorazowa. Gra została bowiem umieszczona na platformie questing.pl, można również skorzystać z aplikacji mobilnej "questing - gry terenowe", zatem każdy w dowolnym momencie może ruszyć trasą questu. W aplikacji mobilnej, jak dodaje prezeska fundacji, można dodatkowo
zdobywać punkty i wymieniać je na nagrody, także po zakończeniu inauguracji questu.
Może to być zatem pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Uczniowie biorący udział w inauguracji gry zostaną nagrodzeni podczas uroczystości w Muzeum Niepodległości 11 października.