"Chcemy, aby weterani biorący udział w misjach zagranicznych naszego wojska czuli się tak, jak amerykańscy weterani." - powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor Jan Ołdakowski. Dodał, że muzeum zależy na stworzeniu dla weteranów domowej atmosfery i poczucia docenienia. Weterani będą wchodzić do muzeum za darmo, w mundurach.
Pierwszych kilkuset weteranów odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego już pod koniec lipca, w przeddzień uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu walk o Warszawę w 1944 roku. Dyrektor Centrum Weterana, podpułkownik Katarzyna Rzadkowska uważa, że będzie to symboliczne wydarzenie. Pułkownik Rzadkowska wyraziła nadzieję, że inne instytucje kultury wezmą przykład z Muzeum Powstania Warszawskiego i w podobny sposób okażą szacunek i uznanie osobom, które w imieniu Polski wykonywały zadania poza jej granicami.
Centrum Weterana działa od dziesięciu lat. Głównym zadaniem instytucji jest integracja środowiska weteranów oraz wspieranie osób, które brały udział w misjach wojskowych i potrzebują pomocy medycznej lub prawnej.
Status weterana ma w Polsce około 30 tysięcy osób, w tym weterana-poszkodowanego około 850.