W Iraku zbierał materiały do kolejnego odcinka programu "Dziwny jest ten świat". Stracił życie, kiedy samochód polskiej ekipy, jadącej z Bagdadu do Karbali i Nadżafu, ostrzelano z broni maszynowej. Razem z nim zginął algierski montażysta z polskim obywatelstwem Mounir Bouamrane. Ranny został operator kamery Jerzy Ernst.
Waldemar Milewicz przygotowywał reportaże między innymi w Bośni, Czeczenii, Kosowie, Abchazji, Rwandzie czy Somalii. W 2003 relacjonował II wojnę w Zatoce Perskiej. Był znany między innymi dzięki serii reportaży pod tytułem „Dziwny jest ten świat”.
Z telewizją współpracował przez 23 lata. Często mówił, że ryzyko, które ponosi, jeżdżąc w niebezpieczne miejsca, jest elementem jego pracy. Za swoje najważniejsze zadanie uważał uświadamianie ludziom ogromu tragedii, która dotyka innych. Między innymi dzięki temu cieszył się szacunkiem i sympatią widzów.
Urna z prochami Waldemara Milewicza spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Podczas uroczystości pogrzebowych, zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, odegrano utwór "I Feel You" zespołu Depeche Mode.
(więcej)
Waldemar Milewicz urodził się 20 sierpnia 1956 roku w Dobrym Mieście. Ukończył studia psychologiczne. W 1981 rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej jako redaktor i dokumentalista redakcji "Dziennika Telewizyjnego" - prowadził część zagraniczną "Dziennika (...)". W 1991 roku został publicystą Działu Zagranicznego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a od 1992 pracował jako publicysta w Dziale Zagranicznym redakcji "Wiadomości".
Był laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, w tym nagrody SAIS-Ciba Prize for Excellence in Journalism, przyznanej przez Johns Hopkins University w Baltimore. Otrzymał też Wiktora, Telekamerę i nagrodę Grand Press. W 2001 roku wyróżniono go tytułem Dziennikarza Roku. Został uhonorowany Krzyżami - Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem „Milito Pro Christo”, odznaczeniem Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.