Radio Opole » Z historycznego punktu widzenia » Felietony » Aborcja dla każdego
2022-03-12, 07:20 Autor: Bolesław Bezeg

Aborcja dla każdego

www.polskieradio.pl
www.polskieradio.pl
W minioną środę przypadła 79 rocznica wprowadzenia w Polsce całkowitej swobody aborcyjnej, która obowiązywała do końca niemieckiej okupacji. Prawdopodobnie są w naszym kraju osoby, które tęsknią za tamtymi czasami.
Z Historycznego Punktu Widzenia 12 marca 2022
Mam nadzieję, że słuchacze Radia Opole właściwie odczytali ironię jaką zabarwiony był wstęp do dzisiejszego felietonu. Niemniej są w naszym kraju ludzie i środowiska, dla których aborcja na każde żądanie jest wyznacznikiem wolności.

79 lat temu aborcję na każde żądanie wprowadził w naszym okupowanym obszarze demograficznym oczywiście wódz III Rzeszy Adolf Hitler. Zrobił to w dzień po międzynarodowym dniu kobiet, który zapewne jak każdy porządny socjalista ochoczo świętował.

Zatem może się komuś nasunąć wniosek, że legalizacja aborcji miała być prezentem dla polskich kobiet. Rolą historyka jest jednak w miarę badawczych możliwości rozwiewanie wątpliwości zatem spieszę z wyjaśnieniem, iż aborcyjny dekret Adolfa Hitlera nie był szarmanckim ukłonem wobec polskich pań, ale logicznym elementem planowej polityki wyniszczania polskiego żywiołu prowadzonej przez III Rzeszę z rozmaitym natężeniem, ale jednak bardzo konsekwentnie.

Przypomnijmy, że przez sześć lat wojny Niemcy wymordowali ponad 6 mln polskich obywateli. Statystycznie oznacza to, że każdego dnia wojny zabijali 3000 posiadaczy polskiego paszportu. Oczywiście nie licząc żołnierzy, którzy zginęli w walce, ale ich było stosunkowo niewielu bo nieco mniej niż 200 tysięcy.

Powiedziałem stosunkowo niewielu, bo przy obliczaniu liczby polskich ofiar II wojny światowej jako dopuszczalny błąd przyjmuje się właśnie 200 tysięcy osób. Oczywiście w niczym to nie umniejsza bólu bliskich poległych żołnierzy.

Wróćmy jednak do meritum dzisiejszej rocznicy. Przypomnijmy, że problem zdobycia tzw. przestrzeni życiowej był dla hitlerowskich Niemców jedną z najważniejszych przesłanek do inwazji na Polskę a potem na związek sowiecki.

Nad najekonomiczniejszym sposobem pozbycia się polskiego i żydowskiego żywiołu zastanawiały się w III Rzeszy najtęższe umysły. Poszczególne komanda SS prowadziły w tym zakresie szczegółową sprawozdawczość i badania statystyczne, stale poszukując sposobów optymalizacji swoich wyników.

W tych warunkach legalizacja aborcji byłą w Polsce koniecznością, bowiem każda Polka zabijająca swoje dziecko zdejmowała ten przykry obowiązek z i tak przeciążonego wzmożoną wojenną aktywnością niemieckiego państwa.

Inteligentnym ludziom nie trzeba dodawać, że z tych samych powodów w tym samym czasie Niemki obowiązywał całkowity zakaz aborcji. Czego jak czego ale dbałości o własne wskaźniki demograficzne III Rzeszy odmówić nie można. Co innego w Polsce, tu każde prawo przyczyniające się do wyniszczania rodzimej ludności było na wagę złota.

W tym samym duchu zaplanowana była także ustawa podatkowa dla Generalnego Gubernatorstwa. Zajmując Polskę, Adolf Hitler nakazał drastycznie podnieść podatek dochodowy dla polskich firm.

Nie chodziło tu bynajmniej o wydrenowanie polskiej gospodarki z pieniędzy, bo te zwycięzcy mogli sobie po prostu wziąć. Chodziło o zepsucie dobrze funkcjonującej gospodarki i wyniszczenie ekonomiczne polskich przedsiębiorców a co za tym idzie o gwałtowne zubożenie polskiej ludności.

Aby osiągnąć ten cel hitlerowscy ekonomiści doradzili podniesienie podatku dochodowego o cztery punkty procentowe, ale Adolf Hitler był niecierpliwy. Dla pewności i lepszego efektu postanowił podnieść podatki o 5 procent, więc w generalnym gubernatorstwie aby zniszczyć polską gospodarkę podatek dochodowy podniesiono z 11 do 16 procent.

Jak widać polityka wyniszczania polskiego żywiołu była przez III Rzeszę prowadzona wielotorowo i wszechstronnie. Strach pomyśleć jak byśmy wyniszczeni wyszli z II wojny światowej gdyby naziści znali podatek VAT.

Zobacz także

2022-03-27, godz. 08:20 Pożyteczni i... 14 lat temu w Słupsku i Redzikowie doszło do protestów przeciwko budowie w sąsiedztwie miasta elementów tarczy antyrakietowej. » więcej 2022-03-26, godz. 07:20 Podatek dla zaborców 232 lata temu 26 marca 1790 roku w dobie prób ratowania polskiej państwowości obradujący wówczas tzw. Sejm Czteroletni ustanowił nowy systemowy podatek na… » więcej 2022-03-20, godz. 08:20 Śląska Autobana 86 lat temu 21 marca 1936 roku rozpoczęła się budowa tzw. Autostrady Śląskiej, która miała połączyć Berlin z Bytomiem. » więcej 2022-03-19, godz. 07:20 Parszywy kompromis Wczoraj minęła 101 rocznica podpisanego 18 marca 1921 roku polsko-radziecko-ukraińskiego traktatu pokojowego w Rydze. Konsekwencje podjętych wówczas decyzji… » więcej 2022-03-13, godz. 08:20 Kadeci, ech kadeci... Dziś przypada 257 rocznica założenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Szkoły Rycerskiej w Warszawie. Była to pierwsza polska szkoła wojskowa… » więcej 2022-03-12, godz. 07:20 Aborcja dla każdego W minioną środę przypadła 79 rocznica wprowadzenia w Polsce całkowitej swobody aborcyjnej, która obowiązywała do końca niemieckiej okupacji. Prawdopodobnie… » więcej 2022-03-06, godz. 08:20 Zagadkowy król Polski i Węgier W najbliższą środę przypada 582 rocznica przybycia do Krakowa delegacji stanów węgierskich, które zaoferowały polskiemu królowi Władysławowi III przyjęcie… » więcej 2022-03-05, godz. 08:21 Zamiast Czechosłowacji Afganistan Jeszcze dwa tygodnie temu choć niepokoiły nas butne wypowiedzi rosyjskiego prezydenta, to jednak nie dowierzaliśmy, że za naszą wschodnią granicą może… » więcej 2022-02-27, godz. 08:20 Casus generała Nila Trzy dni temu minęła 69 rocznica egzekucji generała Augusta Emila Fieldorfa – „Nila”, a pojutrze po raz dwunasty obchodzić będziemy Narodowy Dzień… » więcej 2022-02-26, godz. 07:21 Gdzie dwóch się bije... 733 lata temu - 26 lutego 1289 roku doszło do bitwy pod Siewierzem, w której książę opolski Bolko I został jeńcem Władysława Łokietka. » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »