Radio Opole » Grupa Azoty ZAK S.A. » Aktualności » Słodycze z Grupy Azoty trafią do ponad 250 dzieci…
2020-12-07, 09:12 Autor: Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A., artykuł sponsorowany

Słodycze z Grupy Azoty trafią do ponad 250 dzieci z Kędzierzyna-Koźla

"10 metrów słodkości" [materiały: Grupa Azoty]
"10 metrów słodkości" [materiały: Grupa Azoty]
Grupa Azoty ZAK S.A. już po raz 9. zorganizowała akcję charytatywną „10 metrów słodkości” na rzecz potrzebujących z Kędzierzyna-Koźla i okolic. Co roku w okresie przedświątecznym na terenie zakładu odbywa się zbiórka słodyczy, w którą zaangażowana jest niemal cała załoga. Mimo pandemii tegoroczna edycja akcji odbyła się, jednak ze względu na reżim sanitarny zmieniono jej formułę.
Słodycze mierzone metrami

Pomysł organizacji „10 metrów słodkości” zrodził się dziesięć lat temu, gdy przed główną siedzibą Grupy Azoty ZAK S.A. po raz pierwszy stanęła imponująca 10-metrowa choinka. To przy niej zwyczajowo odbywa się wielki finał, w którym uczestniczą pracownicy i przedstawiciele obdarowanych placówek opiekuńczych. Z uwagi na profil działalności kędzierzyńskiej spółki oraz fakt, że wiele osób nie może pozwolić sobie na opuszczenie stanowiska pracy, akcja ma charakter mobilny. Jej organizatorzy odwiedzają wybrane miejsca na terenie zakładu, by odebrać słodycze przygotowane przez pracowników. A ci mają wielkie serca – z roku na rok metrów słodyczy jest coraz więcej.

Odpowiedzialność społeczna w cieniu pandemii

W związku z rozwojem pandemii, w tym roku organizacja wielu inicjatyw stanęła pod znakiem zapytania. W dobie dystansu społecznego i coraz dalej idących obostrzeń, w pełni bezpieczna zbiórka stała się praktycznie niemożliwa do zrealizowania. O odwołaniu akcji „10 metrów słodkości” nie było jednak mowy. – 10 metrów słodkości to wieloletnia inicjatywa, w którą z roku na rok angażuje się coraz więcej osób. Wspólne pomaganie przynosi dużo radości, integruje i zawsze z początkiem grudnia wprowadza nas w świąteczny klimat. W tym roku stanęliśmy przed wyzwaniem, by nie narażając niczyjego zdrowia i bezpieczeństwa uratować tę piękną tradycję. Postanowiliśmy, że firma w imieniu pracowników zakupi paczki i jak zwykle przekaże je potrzebującym placówkom. Przebieg akcji jest więc symboliczny, ale efekt ten sam, co zwykle, i to jest najważniejsze – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Wszystko dla uśmiechu dziecka

Poprzez akcję „10 metrów słodkości” Grupa Azoty ZAK S.A. niesie pomoc okolicznym instytucjom pomocy społecznej, mającym pod opieką dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku słodycze i drobne upominki trafią do siedmiu placówek z Kędzierzyna-Koźla o różnym profilu działalności. Są to: Dom Dziecka, Dom św. Karola, Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek", Świetlica Socjoterapeutyczna „Arka", Świetlica Socjoterapeutyczna „Brzdąc", Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów "Mały Książę" oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Za pośrednictwem placówek paczki otrzyma ponad 250 podopiecznych. Jak co roku, organizatorzy akcji liczą, że ta odrobina słodyczy wniesie wiele radości i umili dzieciom oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.

Zobacz także

2021-03-05, godz. 09:54 Grupa Azoty ZAK S.A. kontynuuje współpracę z mistrzem parabadmintona Grupa Azoty ZAK S.A. przedłużyła współpracę z Bartłomiejem Mrozem – aktualnym Mistrzem Polski w parabadmintonie, który jest bliski uzyskania kwalifikacji… » więcej 2021-02-24, godz. 09:37 Ruszyła IV edycja loterii Grupy Azoty „Dbamy o polską ziemię” - Loteria z napędem na 4 koła Nagrodą główną w loterii jest ciągnik John Deere 5058E, a codziennie do wygrania są 4 koła - czyli 4 nagrody po 1000 zł. » więcej 2020-12-21, godz. 14:20 Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia od Grupy Azoty ZAK S.A. » więcej 2020-12-17, godz. 11:55 Życzenia świąteczne Grupy Azoty ZAK S.A » więcej 2020-12-14, godz. 10:53 Magdalena Zawadzka z Kędzierzyna-Koźla Ambasadorem Marki Grupa Azoty Grupa Azoty już po raz czwarty zaprosiła studentów i doktorantów z całej Polski do udziału w programie Ambasador Marki Grupa Azoty. W procesie rekrutacji… » więcej 2020-12-07, godz. 09:12 Słodycze z Grupy Azoty trafią do ponad 250 dzieci z Kędzierzyna-Koźla Grupa Azoty ZAK S.A. już po raz 9. zorganizowała akcję charytatywną „10 metrów słodkości” na rzecz potrzebujących z Kędzierzyna-Koźla i okolic. Co… » więcej 2020-11-23, godz. 11:04 Stabilna sytuacja finansowa Grupy Azoty ZAK S.A. przy ambitnym planie inwestycyjno-remontowym W III kwartale 2020 r. Grupa Azoty ZAK S.A. osiągnęła zysk netto w wysokości 4 mln zł. Przychody ze sprzedaży, dotyczące w 51% Segmentu Nawozy, a w 41%… » więcej 2020-10-28, godz. 15:04 Zostań ambasadorem Grupy Azoty na swojej uczelni! Już po raz IV mamy przyjemność zaprosić studentów i doktorantów krajowych uczelni wyższych do udziału w programie Ambasador Marki Grupa Azoty. To znakomita… » więcej 2020-10-22, godz. 14:00 Oferty pracy w Grupie Azoty ZAK w nowym miejscu. Sprawdź, co proponuje jeden z największych pracodawców w regionie Grupa Azoty ZAK S.A. z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu to przedsiębiorstwo, w którym stały poziom zatrudnienia kształtuje się między 1500 a 1600 pracowników… » więcej 2020-10-19, godz. 14:54 Zmiana w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., podczas posiedzenia w dniu 19 października 2020 r., dokonało zmiany w składzie… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »