Radio Opole » Grupa Azoty ZAK S.A. » Aktualności » Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów
2020-10-12, 15:53 Autor: Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A., artykuł sponsorowany

Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów

Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera najlepszych uczniów (materiały Grupa Azoty ZAK S.A)
Grupa Azoty ZAK S.A. jako jedno z najważniejszych przedsiębiorstw w regionie rozumie potrzebę wpierania lokalnej społeczności. Działalność Spółki to nie tylko aktywne wspieranie projektów społecznych, ekologicznych i biznesowych, ale także edukacji, która jest filarem przyszłości kolejnych pokoleń.

Kędzierzyńsko-kozielska spółka do tematu wpierania edukacji młodzieży podchodzi bardzo kompleksowo. Oznacza to współpracę nie tylko ze szkołami, które prowadzą w ramach swojej działalności klasy chemiczne, ale też inne kierunki, stanowiące ważne gałęzie gospodarki w stosunku do naszej branży. Dzięki takiemu spójnemu podejściu Grupa Azoty ZAK S.A. jest postrzegana jako mecenas ambitnej młodzieży, która otrzymuje wparcie przydatne w późniejszym życiu zawodowym. Patronatem Spółki objęte są trzy szkoły o różnych profilach dydaktycznych.

Zespół Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu im. Mikołaja Reja to placówka z bardzo bogatą historią kształcenia w dziedzinie chemii, sięgającą końcówki lat 40. Grupa Azoty ZAK S.A. objęła patronatem klasę o kierunku technik technologii chemicznej. Pod okiem profesjonalnej kadry naukowej młodzież w ramach programu uczy się m.in. obsługi i oceny stanu technicznego aparatów i urządzeń w zakładach przemysłu chemicznego, prowadzenia procesów we wszystkich fazach produkcji, realizacji projektów technologicznych oraz prowadzenia dokumentacji pracy. Zespół Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu to placówka, z którą zakłady współpracują najdłużej. Oba podmioty łączy wieloletnia historia wspólnej pracy na rzecz rozwoju branży chemicznej w Polsce.

Szkołą o zdecydowanie innym profilu, chociaż mogącą pochwalić się nie mniej ambitną młodzieżą, jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte. Placówka prawie od początku swojego istnienia kształci uczniów na wielu ciekawych kierunkach związanych z żeglugą śródlądową, ale też np. mechaniką samochodową. Grupa Azoty ZAK S.A. objęła patronatem klasę technik żeglugi śródlądowej. Absolwenci zdobywają wiedzę na temat tego, jak planować i prowadzić żeglugę po śródlądowych drogach wodnych i morskich wodach wewnętrznych czy w jaki sposób obsługiwać siłownie statków, urządzenia pomocnicze i mechanizmy pokładowe.

Placówką, która od niedawna działa pod patronatem Spółki jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach. Jest to szkoła oferująca poszerzanie wiedzy w zawodach rolniczych bądź z rolnictwem powiązanych. To jedna z 54 placówek w Polsce prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wsparcie to jest elementem budowania dobrych relacji z branżą rolną, dla której od lat Grupa Azoty ZAK S.A. jest partnerem strategicznym, produkując najwyższej jakości nawozy, cenione przez producentów żywności. Kędzierzyńsko-kozielska spółka wspiera młodzież z klas o profilach rolniczych.

Najzdolniejsi uczniowie ze szkół objętych patronatem mogą liczyć na stypendia ufundowane przez Grupę Azoty ZAK S.A. W programie stypendialnym brane pod uwagę są nie tylko oceny, ale również osiągnięcia dodatkowe, takie jak np. udział w olimpiadach i konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych.

Początek tego roku był szczególnie trudny nie tylko dla gospodarki, ale również dla edukacji. Należy pamiętać, że miniony semestr szkolny to głównie praca zdalna. Należy mieć tylko nadzieję, że nowy rozpoczęty rok szkolny będzie bardziej łaskawy i ostatecznie młodzież szkolna będzie mogła kształcić się w tradycyjny sposób – w murach szkolnych. Dlatego tak duże znaczenie mają wyniki osiągane przez uczniów w trudnej, pandemicznej sytuacji. Tegorocznymi laureatami programu stypendialnego zostali:

  • W Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu:Zuzanna Boszcz, Patrycja Gleń, Kamil Komander, Michael Musioł, Magdalena Giryn, Wiktoria Janysek, Anna Niederfeld, Michał Rabiej, Dawid Sobczak, Michał Stroka, Karolina Cieśla, Wiktoria Cal, Kacper Gall, Tomasz Niederfeld, Melania Tomeczek, Aleksandra Trałka oraz Piotr Wanat.

  • W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu:Karolina Krasoń, Wiktoria Malinowska, Tomasz Starościak, Tomasz Kusiak, Sonia Laska, Bartłomiej Błauciak.

  • W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach:Zygmunt Kusze, Jakub Krybus, Izabela Mincer oraz Jakub Zaczyk.


Inną formą wsparcia, jaką zakłady oferują uczniom ze szkół patronackich, jest możliwość odbycia praktyk. Z powodu pandemii COVID-19 zostały one jednak mocno ograniczone i w obecnej chwili realizują je jedynie uczniowie z klas chemicznych Zespołu Szkół Nr 3. Możliwość ta daje ogromne doświadczenie i pozwala w praktyce sprawdzić wiedzę zdobytą podczas nauki szkolnej. Jednocześnie zachęca młodych chemików do podjęcia w przyszłości pracy w Spółce oraz osiedlenia się na stałe w Kędzierzynie-Koźlu.


Zobacz także

2020-10-19, godz. 14:54 Zmiana w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., podczas posiedzenia w dniu 19 października 2020 r., dokonało zmiany w składzie… » więcej 2020-10-14, godz. 14:10 Grupa Azoty ZAK S.A. pierwszym polskim laureatem European Responsible Care Award w kategorii Community Support (wsparcie… Grupa Azoty ZAK S.A. znalazła się w gronie laureatów międzynarodowego prestiżowego konkursu programu Responsible Care, zwyciężając w kategorii Community… » więcej 2020-09-18, godz. 14:03 Segment Agro Grupy Azoty z nową koncepcją komunikacji Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie – wdraża nowy system komunikacji dla segmentu Agro. Celem rebrandingu jest stworzenie… » więcej 2020-09-10, godz. 16:57 Zrównoważony rozwój i wyzwania związane z pandemią. Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowuje I półrocze 2020 r. Pierwsze półrocze 2020 roku dla wielu branż i polskich przedsiębiorstw upłynęło pod silnym wpływem pandemii COVID-19. Grupa Azoty ZAK S.A. również musiała… » więcej 2020-08-25, godz. 13:18 Grupa Azoty ZAK S.A. wyłoniła wykonawcę kolejnego zadania w ramach Nowej Koncepcji Energetycznej Budowę kotłowni szczytowo-rezerwowej na gaz ziemny o wydajności 100 ton pary/h zrealizuje konsorcjum firm Polimex Energetyka Sp. z o.o. i Polimex Mostostal… » więcej 2020-08-18, godz. 09:51 Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera Adriana Teklińskiego w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Grupa Azoty ZAK S.A. przyznała darowiznę finansową kolarzowi torowemu Adrianowi Teklińskiemu, który ma już na swoim koncie m.in. tytuł mistrza świata… » więcej 2020-08-07, godz. 09:09 Zakład jako jeden organizm Rozmowa z Łukaszem Kocurem, dyrektorem Departamentu Inwestycji w Grupie Azoty ZAK S.A. » więcej 2020-06-18, godz. 12:38 Grupa Azoty ZAK S.A. zaprasza na konkurs "Dom pełen pomysłów" » więcej 2020-06-10, godz. 18:26 W Grupie Azoty w Kędzierzynie-Koźlu rusza budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego 5 czerwca Grupa Azoty ZAK S.A. zawarła umowę z generalnym wykonawcą Centrum Badawczo-Rozwojowego. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego nowy… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »