Ociepa ocenił że prawdopodobne jest także inne „poukładanie” ministerstw, tzn. ich rozdzielenie lub łączenie kilku w jedno. – Każdy rząd ma możliwość kształtowania się na nowo, sztywne są tylko ustawowo zapisane działy administracji rządowej, a jest ich około 30. Później to jakie są tworzone ministerstwa i jakie przydzielane im są działy jest wtórne – mówi Ociepa, a kiedy zapytaliśmy czy interesują ich konkretne działy, powiedział, że Porozumienie specjalizuje się ze wszystkim co się wiąże z gospodarką.
A gospodarka może także wiązać z wątkami energetycznymi, środowiska, nowe technologie, a także nauka i szkolnictwo wyższe. – Musimy przestać myśleć o tym, że każdy ma swoją „zagrodę”, tylko zacząć myśleć w rządzie bardziej przekrojowo – mówił przyszły poseł Zjednoczonej Prawicy.
Marcin Ociepa przyznał, że w tworzeniu rządu Porozumienie jako koalicjant liczy na więcej. - Jest tak dlatego, że Porozumienie zyskało 2 razy więcej posłów niż miało. Mamy 235 mandatów, ale liczba posłów porozumienia wzrosła i teraz mamy 18 posłów i dwóch senatorów, więc rozmawiamy trochę z innej pozycji.
Marcin Ociepa zadeklarował dziś także, że będzie posłem ziemi opolskiej, skupi się na rozwoju powiatów a także powoła społecznych asystentów posła w każdej gminie. Mieliby to być społeczni liderzy gotowi na współpracę z posłem.
W Loży Radiowej poruszyliśmy także wątek trwającej wojny o senat. – Nikt siłą senatu przejmować nie będzie. Wybory do senatu wygrało PiS, mamy 48 senatorów i nie ma innej partii, która ma więcej senatorów. Opozycja próbuje mówić, że Pis przegrał wybory bo nie ma większości, a ma ją opozycją. A ja przypominam, że jest 4 senatorów niezależnych, a Platforma ma 43. Pytania jaka większość ukształtuje się w senacie i możliwe są różne scenariusze. Ja bym odwrócił pytanie: jaka jest propozycja alternatywna opozycji, bo mi jedyna jaka przychodzi do głowy to anty PiS i pytanie czy to jest dobre dla państwa polskiego - mówił wiceminister.
Przypomnijmy, dziś PiS zgłosiło 4 protesty wyborcze, dotyczące okręgów numer 12,92,95 i 96, a wcześniej protesty wpłynęły w piątek i dotyczą okręgów numer 75 i 100. Protest wyborczy złożyła także Koalicja Obywatelska i dotyczy trzech okręgów: Jelenia Góra, Łomża i Pabianice.