Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-18, 15:30 Autor: Marek Świercz

Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość

Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość
- Dokąd zmierza ruch Kukiz ’15? To bardzo dobre pytanie, na które jednak nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć. Trzeba poczekać aż zbierze się poselski klub Koalicji Polskiej i wtedy zacząć rozmowy o przyszłości – mówił w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł Kukiz ’15, który w tegorocznych wyborach bez powodzenia ubiegał się o ponowny wybór.
Jak mówi nasz gość, dla niego najważniejsze jest to, że porozumienie programowe, które w sierpniu kukizowcy zawarli z Polskim Stronnictwem Ludowym, jest nadal honorowane.

- To nie jest tak, że ludowcy wzięli nasze demokratyczne hasła na sztandary, żeby wygrać wybory. Z ostatnich wypowiedzi Kosiniaka-Kamysza i innych polityków PSL jasno wynika, że nie robili sobie z gęby cholewy i traktują przyjęte zobowiązania bardzo poważnie – mówi Grabowski. – Dodam, że ten nasz sojusz bardzo im się opłacił, pozyskali szerszy elektorat, weszli do wielkich miast, gdzie wcześniej praktycznie wcale nie mieli wyborców.

Zdaniem Grabowskiego, nowy sejmowy układ, w który do zwyczajowej wojny między PiS-em i antyPiS-em dojdzie ideowa wojna między radykalną lewicą i prawicą, sprawi to, że – w jego ocenie – pojawi się zapotrzebowanie na nowe racjonalne centrum.

- I takim centrum chciała od początku być Koalicja Polska – przekonuje. – Bardzo dobrze w tych wyborach wypadł Kosiniak-Kamysz, uważam, że mógłby być znakomitym kandydatem na prezydenta, wspólnym kandydatem partii opozycyjnych.

Czy Grabowski zostanie w polityce? Jak mówi, na takie decyzje przyjdzie jeszcze czas.

Zobacz także

2019-10-20, godz. 21:28, Wiadomości z regionu Goście Niedzielnej Loży Radiowej podsumowali wybory parlamentarne W wyborach wzięło udział blisko 63% uprawnionych do głosowania. Na Wiejskiej w Warszawie znalazł się cały przekrój politycznych sympatii Polaków. Studio Radia Opole odwiedzili: Violetta Porowska (PiS), Ryszard Wilczyński (PO), Łukasz… » więcej 2019-10-20, godz. 13:40, Niedzielna Loża Radiowa Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 20 października 2019 roku! Podziękowania dla wyborców (także za udział w wyborach, które miały rekordową, blisko 62-procentową frekwencję), scenariusze na przyszłość, także w kontekście wewnątrzpartyjnych układanek. W pierwszej powyborczej Niedzielnej… » więcej 2019-10-20, godz. 07:29, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Marko Markowski i Tobiasz Gajda o wynikach wyborów i powyborczych rozliczeniach Ocena wyników wyborów z 13 października 2019 roku oraz ewentualnych zawirowań politycznych wywołanych wyborami były głównymi tematami Młodzieżowej Loży Radiowej 18 października. Naszymi gośćmi byli Marko Markowski z PiS i Tobiasz… » więcej 2019-10-20, godz. 07:15, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość - Dokąd zmierza ruch Kukiz ’15? To bardzo dobre pytanie, na które jednak nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć. Trzeba poczekać aż zbierze się poselski klub Koalicji Polskiej i wtedy zacząć rozmowy o przyszłości - mówił w Loży… » więcej 2019-10-18, godz. 07:06, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole WSPÓLNA SPRAWA Krajobraz gospodarczy po wyborach. Mamy powody do optymizmu czy raczej winniśmy się martwić? Jak wygląda krajobraz gospodarczy po wyborach? Komentarze są różne. Agencja ratingowa Moody's stwierdziła, że przy takiej polityce gospodarczej obniży się zdolność kredytowa Polski, eksperci BCC mówią o tym, że przedsiębiorcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »