Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-14, 14:47 Autor: Joanna Matlak

Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów”

Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów”
- Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę rządzącą na „my” i „wy” więc trzeba rozpatrywać nasze zdolności koalicyjne jako dużą wartość w tych wyborach i z dużym szacunkiem odnieść się do naszych partnerów - mówił w Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa i jednocześnie lider Platformy Obywatelskiej w regionie.
Koalicja Obywatelska na Opolszczyźnie uzyskała 4 mandaty. 40 tys. głosów zdobył Witold Zembaczyński, (najwięcej ze wszystkich), kolejny wynik należy do Tomasza Kostusia ( 17 026) Rajmund Miller (8 820) i Ryszard Wilczyński (6 436). W sumie na listę Koalicji Obywatelskiej oddano 108 570 głosów.

Patrząc procentowo, 37,64% wyborców zagłosowało na PiS, 26,71% oddało swój głos na Koalicję Obywatelską, 11,74% na SLD, 10,37% na PSL 7,90% na MN oraz 5,70% na kandydatów Konfederacji. Według wstępnych wyliczeń frekwencja na Opolszczyźnie wyniosła 52,9 proc.

- To prawda, że Koalicja Obywatelska uzyskała słabe wyniki jako jeden komitet wyborczy – przyznał Buła. - Cieszę się jednak, że wyborcy mieli szansę ulokowania swoich sympatii politycznych u innych partnerów opozycyjnych. Jesteśmy społeczeństwem, nie chce powiedzieć podzielonym, ale które prawie po 50% rozkłada swoje sympatie polityczne. To duże wyzwanie dla ekipy rządzącej. Nie chciałbym, żeby 4 lata wyglądały tak jak w chwili obecnej, tak jak doprowadziło do tego PiS – mówił szef PO w regionie.

Marszałek Andrzej Buła uznał, że obecnie jest czas na mądrość liderów. Apeluję do liderów znajdujących się w Warszawie, aby uważali co mówią żeby nie dochodziło do radykalizmów. Ważna jest dyplomacja, szacunek do drugiego człowieka – powiedział w Loży.

Zobacz także

2019-10-14, godz. 17:52, Wiadomości z regionu Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynikiem opozycji. » więcej 2019-10-14, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolszczyźnie. - Ten wynik pokazuje, że lewica może dojść do władzy - mówi… » więcej 2019-10-14, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwarty wynik wyborczy do sejmu na Opolszczyźnie i drugi na liście jej ugr… » więcej 2019-10-14, godz. 15:10, Wiadomości z regionu Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi Andrzej Buła, lider Platformy Obywatelskiej w regionie podsumowując wyniki… » więcej 2019-10-14, godz. 15:05, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »