Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-24, 15:45 Autor: Bogusław Kalisz/IAR

Opolscy posłowie otrzymali w Sejmie zaświadczenia o wyborze

Sejm RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
Sejm RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
Violetta Porowska odebrała zaświadczenie o wyborze foto: V.Porowska/facebook
Violetta Porowska odebrała zaświadczenie o wyborze foto: V.Porowska/facebook
Ryszard Galla odebrał zaświadczenie o wyborze foto:R.Galla/facebook
Ryszard Galla odebrał zaświadczenie o wyborze foto:R.Galla/facebook
12 posłów z Opolszczyzny otrzymało dzisiaj (24.10) w gmachu Sejmu z rąk Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze. Wiesław Kozielewicz pogratulował nowo wybranym parlamentarzystom zwycięstwa w wyborach.
Z województwa opolskiego w Sejmie zasiądą z Prawa i Sprawiedliwości: Violetta Porowska, Katarzyna Czochara, Janusz Kowalski, Kamil Bortniczuk i Marcin Ociepa. Z Koalicji Obywatelskiej mandat uzyskali: Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś, Rajmund Miller i Ryszard Wilczyński, z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marcelina Zawisza, z Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Kukiz i z Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla.

13 października w wyborach do Sejmu zostało wybranych 460 posłów spośród ponad pięciu tysięcy stu kandydatów, zgłoszonych na dwustu trzydziestu czterech listach przez dziesięć komitetów wyborczych.

Zaprzysiężenie nowych posłów odbędzie się 12 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Zobacz także

2019-10-22, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębiorczości i technologii przypomniał, że do sejmu dostał się startując z… » więcej 2019-10-22, godz. 14:23, Loża Radiowa Marcin Ociepa o zmianach w rządzie, które mają być niewielkie oraz o powołaniu społecznych asystentów posła w gminach i walce o Senat - Do końca kadencji tego rządu pozostaję wiceministrem, a później na pewno będzie jakaś korekta. Celowo mówię „korekta” i „jakaś”, bo wszyscy spodziewają się całkowicie nowego rządu. Ja nie, bo rząd jest dobrze oceniany… » więcej 2019-10-22, godz. 08:26, Loża Radiowa Ryszard Galla o wynikach wyborów, ofercie Mniejszości Niemieckiej i pełzającej zmianie pokoleniowej - Mamy status quo, czyli jednego posła, tak jak w ostatnich kilku kadencjach - stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, który został właśnie wybrany na swoją piątą kadencję. - Oczekiwania mieliśmy… » więcej 2019-10-21, godz. 10:17, Loża Radiowa Beniamin Godyla o wygranym mandacie senatora i o tym co pomogło bardziej: partyjny szyld czy biznes - Miałem kandydować ze swojego komitetu, ale jak się dowiedziałem, że jest podpisany układ senacki zrezygnowałem, bo nie chciałem tego rozdrabniać i po cichu mówiłem, że będę głosował na Romana Kolka z Mniejszości Niemieckiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »