Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-14, 16:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza

Marcelina Zawisza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcelina Zawisza [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolszczyźnie. - Ten wynik pokazuje, że lewica może dojść do władzy - mówi przyszła poseł.
- Wynik jaki otrzymaliśmy jest zgodny z tym, co pokazywały sondaże przez ostatnie kilka tygodni. W przypadku Lewicy przewidywano, że otrzymamy od 10 do 14 procent. Natomiast ten wynik pokazuje, że Polacy chcą lewicy w sejmie, żeby ktoś zabierał głos w sprawach ważnych dla nich, jak w kwestiach świeckiego państwa, bezpieczeństwa socjalnego, czy w sprawach płac, po to żebyśmy nie musieli wyjeżdżać za granicę.

W sumie Lewica w kraju może zdobyć 43 mandaty i z 12 procentowym poparciem będzie trzecią siłą polityczną w sejmie.
Marcelina Zwisza

Zobacz także

2019-10-14, godz. 17:52, Wiadomości z regionu Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynikiem opozycji. » więcej 2019-10-14, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwarty wynik wyborczy do sejmu na Opolszczyźnie i drugi na liście jej ugr… » więcej 2019-10-14, godz. 15:10, Wiadomości z regionu Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi Andrzej Buła, lider Platformy Obywatelskiej w regionie podsumowując wyniki… » więcej 2019-10-14, godz. 15:05, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »