Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-14, 15:10 Autor: Katarzyna Doros

Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji"

Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi Andrzej Buła, lider Platformy Obywatelskiej w regionie podsumowując wyniki wyborów do parlamentu.
- To pokazuje, że nie pokłóciliśmy się na tej liście, pomagaliśmy sobie, świetnie się wspieraliśmy, szczególnie w mediach społecznościowych, co było widać i to później daje efekt. Bo nasi kandydaci nie mieli równych i tożsamych możliwości prowadzenia kampanii wyborczej. My nie mieliśmy możliwości uczestniczenia w czymś pozytywnym w wiadomościach dziennika telewizyjnego, byliśmy skazani na nierówną walkę - mówi Andrzej Buła.

Koalicja Obywatelska wprowadzi do parlamentu czterech posłów i dwóch senatorów reprezentujących Opolszczyznę. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło pięć mandatów, natomiast SLD, PSL-Kukiz'15 i Mniejszość Niemiecka po jednym.

- To prawda, że Koalicja Obywatelska uzyskała słabe wyniki w rozumieniu takiego postrzegania, jako jeden komitet wyborczy, ale też trzeba powiedzieć, że ja się cieszę, że wyborcy mieli szansę ulokowania swoich sympatii politycznych również u innych partnerów opozycyjnych, to jest dla mnie po prostu bardzo ważne - dodaje Andrzej Buła.

Szef Platformy Obywatelskiej w regionie zaapelował do przyszłych posłów opcji rządzącej, aby w sejmie patrzyli na Opolszczyznę przez pryzmat potrzeb mieszkańców, a nie barw politycznych.
Andrzej Buła cz.1
Andrzej Buła cz.2

Zobacz także

2019-10-14, godz. 17:52, Wiadomości z regionu Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynikiem opozycji. » więcej 2019-10-14, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolszczyźnie. - Ten wynik pokazuje, że lewica może dojść do władzy - mówi… » więcej 2019-10-14, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwarty wynik wyborczy do sejmu na Opolszczyźnie i drugi na liście jej ugr… » więcej 2019-10-14, godz. 15:05, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »