Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-14, 17:52 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. Maria Klusik)

Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS

Tomasz Kostuś [fot.P.Wójtowicz]
Tomasz Kostuś [fot.P.Wójtowicz]
Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynikiem opozycji.
Po zamknięciu lokali wyborczych okazało się, że Opolszczyzna przestała być bastionem Platformy Obywatelskiej.

- Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Opola i Opolszczyzny za czynny udział w wyborach. Ja jestem zadowolony, ponieważ powiększyłem ten wynik o ponad 6 000 głosów w stosunku do roku 2015 wtedy pierwszy raz startowałem do sejmu.

Jak dodaje, wynik był trudny do zdobycia, ponieważ opolska lista Koalicji Obywatelskiej do sejmu liczyła 8 kandydatów. Podkreślił przy tym, że jest rozczarowany 27 procentowym poparciem dla swojego ugrupowania, a jeszcze bardziej ponad 44 procentowym wynikiem PiS. Jego zdaniem partia rządząca przekupiła wyborców programem 500 plus.

- Rząd nie ma swoich pieniędzy przypominam, to są nasze pieniądze z naszych podatków. Innymi słowy, jeżeli ktoś więcej wydaje, niż zarabia, to prędzej, czy później są kłopoty. Mówię o tym dlatego, że jestem przekonany, że sprawy idą w złym kierunku i prędzej, czy później trzeba będzie za to wszystko zapłacić.

W sumie Koalicja Obywatelska na Opolszczyźnie będzie miała 4 przedstawicieli w sejmie. To Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński, Ryszard Wilczyński i Rajmund Miller. Do senatu z list Koalicji dostali się Danuta Jazłowiecka i Benjamin Godyla.

- Bardzo cieszę się z wyników do senatu, ponieważ to świadczy o tym, że lekcja z wyborów do tej izby została odrobiona - powiedział Tomasz Kostuś.
Tomasz Kostuś
Tomasz Kostuś

Zobacz także

2019-10-14, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolszczyźnie. - Ten wynik pokazuje, że lewica może dojść do władzy - mówi… » więcej 2019-10-14, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwarty wynik wyborczy do sejmu na Opolszczyźnie i drugi na liście jej ugr… » więcej 2019-10-14, godz. 15:10, Wiadomości z regionu Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi Andrzej Buła, lider Platformy Obywatelskiej w regionie podsumowując wyniki… » więcej 2019-10-14, godz. 15:05, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. Dlatego, że zostaliśmy przez ostatnie lata podzieleni przez obecną ekipę… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »