Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-08, 07:31 Autor: Witold Wośtak

7 procent PKB na służbę zdrowia? Woźniak omawiał rozwiązania Lewicy na przykładzie kluczborskiego szpitala

Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Uruchomienie większej liczby specjalizacji dla lekarzy rezydentów i łatwiejszą nostryfikację dyplomów lekarzy z zagranicy postuluje Piotr Woźniak.
Kandydat Lewicy do sejmu mówił o tym na konferencji prasowej w Kluczborku, nawiązując do zlikwidowania oddziału neonatologicznego i ginekologiczno-położniczego. Lewica chce przeznaczać na służbę zdrowia co najmniej 7 procent PKB, czyli dofinansować Narodowy Fundusz Zdrowia kwotą co najmniej 10 miliardów złotych.

- Młodzi lekarze rezydenci zdobywają specjalizację dopiero w wieku 40 lat i od wtedy mogą pracować na rzecz poszczególnych oddziałów w ramach swoich specjalizacji. Potrzebujemy również takiej prawdziwej nostryfikacji dyplomów obcokrajowców. Nie chodzi o ściąganie tutaj szamanów, ale o znakomicie wykształconych specjalistów. Dzisiaj prawo uniemożliwia szybką ścieżkę nostryfikacji - przekonuje Woźniak.

Nostryfikacja dyplomu to ocena przebiegu studiów poza Polską. Zdaniem Woźniaka, zamknąć oddziały szpitalne jest łatwo, ale ewentualne ich odtworzenie to większe wydatki.

- Ktoś, kto pracował za 5-7 tysięcy złotych przed likwidacją oddziału, nie przyjdzie za tę samą kwotę. Taka osoba zna rynek i zażąda 15-20 tysięcy złotych. Wiem, co mówię, bo sam byłem szefem rady społecznej ZOZ-u w Głuchołazach. Proszę trzymać się teraz foteli: Kiedy szukaliśmy specjalisty chorób wewnętrznych, proponowaliśmy 20 tysięcy złotych netto plus mieszkanie i nie zgłosił się nikt.
Piotr Woźniak 1
Piotr Woźniak 2

Zobacz także

2019-09-03, godz. 11:00, Wiadomości z regionu "Ten pan nie jest moim znajomym" - Bartek o inwestorze z Suchego Boru. Kubalańca: nie widzę nieprawidłowości przy procesie sprzedaży ośrodka - Inwestora, który nabył ośrodek w Suchym Borze nie znam, a z jego przedstawicielem rozmawiałem po raz pierwszy dwa tygodnie temu i nie jest moim znajomym, a jesteśmy mieszkańcami tej samej gminy - wyjaśniał w Radiu Opole przewodniczący… » więcej 2019-09-03, godz. 10:45, Wiadomości z regionu Zamieszanie z kandydatami MN i KO do Senatu. "Poziom zaufania został nadszarpnięty". "Musimy szczerze ze sobą porozmawiać" - Mamy pewne niedomówienia, ale nie nazywałbym tego chwianiem się koalicji w sejmiku - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku, przewodniczący TSKN i zarazem kandydat Mniejszości Niemieckiej do Senatu… » więcej 2019-09-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Brzeska rada miejska ma nowego przewodniczącego. Przed głosowaniem prawie połowa radnych opuściła salę obrad Janusz Wójcik od dziś (02.09) pełni funkcję przewodniczącego brzeskiej rady miejskiej. Tym samym zajął wolne miejsce po Jacku N., który po usłyszeniu zarzutów dotyczących przemocy rodzinnej, na początku sierpnia zrezygnował z… » więcej 2019-09-02, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Inna rzeczywistość, inne problemy, inne spojrzenie na politykę. Opolscy europarlamentarzyści o doświadczeniach z Brukseli Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Danuta Jazłowiecka z Platformy Obywatelskiej opowiadali w Loży Radiowej o swojej pracy w Parlamencie Europejskim. » więcej 2019-09-02, godz. 14:24, Publicystyka w Radiu Opole Danuta Jazłowiecka o 10 latach w PE, o Brexicie i „nieodpowiedzialnym” premierze Johnsonie i sporze z Mniejszością Niemiecką ws. kandydatów do Senatu - Moim zdaniem Brexitu nie będzie - mówiła w Loży Radiowej Danuta Jazłowiecka, była europoseł, a dziś kandydatka na senatora z listy KO w okręgu nr 52. Naszego gościa pytaliśmy o kwestie dotyczące Brexitu, o 10-letniej pracy w… » więcej
67686970717273
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »