Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-08, 07:31 Autor: Witold Wośtak

7 procent PKB na służbę zdrowia? Woźniak omawiał rozwiązania Lewicy na przykładzie kluczborskiego szpitala

Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Uruchomienie większej liczby specjalizacji dla lekarzy rezydentów i łatwiejszą nostryfikację dyplomów lekarzy z zagranicy postuluje Piotr Woźniak.
Kandydat Lewicy do sejmu mówił o tym na konferencji prasowej w Kluczborku, nawiązując do zlikwidowania oddziału neonatologicznego i ginekologiczno-położniczego. Lewica chce przeznaczać na służbę zdrowia co najmniej 7 procent PKB, czyli dofinansować Narodowy Fundusz Zdrowia kwotą co najmniej 10 miliardów złotych.

- Młodzi lekarze rezydenci zdobywają specjalizację dopiero w wieku 40 lat i od wtedy mogą pracować na rzecz poszczególnych oddziałów w ramach swoich specjalizacji. Potrzebujemy również takiej prawdziwej nostryfikacji dyplomów obcokrajowców. Nie chodzi o ściąganie tutaj szamanów, ale o znakomicie wykształconych specjalistów. Dzisiaj prawo uniemożliwia szybką ścieżkę nostryfikacji - przekonuje Woźniak.

Nostryfikacja dyplomu to ocena przebiegu studiów poza Polską. Zdaniem Woźniaka, zamknąć oddziały szpitalne jest łatwo, ale ewentualne ich odtworzenie to większe wydatki.

- Ktoś, kto pracował za 5-7 tysięcy złotych przed likwidacją oddziału, nie przyjdzie za tę samą kwotę. Taka osoba zna rynek i zażąda 15-20 tysięcy złotych. Wiem, co mówię, bo sam byłem szefem rady społecznej ZOZ-u w Głuchołazach. Proszę trzymać się teraz foteli: Kiedy szukaliśmy specjalisty chorób wewnętrznych, proponowaliśmy 20 tysięcy złotych netto plus mieszkanie i nie zgłosił się nikt.
Piotr Woźniak 1
Piotr Woźniak 2

Zobacz także

2019-10-18, godz. 07:06, Publicystyka w Radiu Opole WSPÓLNA SPRAWA Krajobraz gospodarczy po wyborach. Mamy powody do optymizmu czy raczej winniśmy się martwić? Jak wygląda krajobraz gospodarczy po wyborach? Komentarze są różne. Agencja ratingowa Moody's stwierdziła, że przy takiej polityce gospodarczej obniży się zdolność kredytowa Polski, eksperci BCC mówią o tym, że przedsiębiorcy… » więcej 2019-10-16, godz. 07:09, Publicystyka w Radiu Opole Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - zasadzie wzajemności - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, czyli Rafał… » więcej 2019-10-16, godz. 06:52, Publicystyka w Radiu Opole Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy nowej lewicy: świeżo upieczona posłanka Marcelina Zawisza (polityczka Lewicy… » więcej 2019-10-15, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. Liderka opolskiej listy Lewicy podziękowała dzisiaj wyborcom za głosy oraz zaufanie. » więcej 2019-10-15, godz. 10:45, Wiadomości z regionu Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan" - To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startując z pierwszego miejsca list Koalicji Obywatelskiej zdobył 40 tysięcy głosów… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »