Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-08, 07:31 Autor: Witold Wośtak

7 procent PKB na służbę zdrowia? Woźniak omawiał rozwiązania Lewicy na przykładzie kluczborskiego szpitala

Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Uruchomienie większej liczby specjalizacji dla lekarzy rezydentów i łatwiejszą nostryfikację dyplomów lekarzy z zagranicy postuluje Piotr Woźniak.
Kandydat Lewicy do sejmu mówił o tym na konferencji prasowej w Kluczborku, nawiązując do zlikwidowania oddziału neonatologicznego i ginekologiczno-położniczego. Lewica chce przeznaczać na służbę zdrowia co najmniej 7 procent PKB, czyli dofinansować Narodowy Fundusz Zdrowia kwotą co najmniej 10 miliardów złotych.

- Młodzi lekarze rezydenci zdobywają specjalizację dopiero w wieku 40 lat i od wtedy mogą pracować na rzecz poszczególnych oddziałów w ramach swoich specjalizacji. Potrzebujemy również takiej prawdziwej nostryfikacji dyplomów obcokrajowców. Nie chodzi o ściąganie tutaj szamanów, ale o znakomicie wykształconych specjalistów. Dzisiaj prawo uniemożliwia szybką ścieżkę nostryfikacji - przekonuje Woźniak.

Nostryfikacja dyplomu to ocena przebiegu studiów poza Polską. Zdaniem Woźniaka, zamknąć oddziały szpitalne jest łatwo, ale ewentualne ich odtworzenie to większe wydatki.

- Ktoś, kto pracował za 5-7 tysięcy złotych przed likwidacją oddziału, nie przyjdzie za tę samą kwotę. Taka osoba zna rynek i zażąda 15-20 tysięcy złotych. Wiem, co mówię, bo sam byłem szefem rady społecznej ZOZ-u w Głuchołazach. Proszę trzymać się teraz foteli: Kiedy szukaliśmy specjalisty chorób wewnętrznych, proponowaliśmy 20 tysięcy złotych netto plus mieszkanie i nie zgłosił się nikt.
Piotr Woźniak 1
Piotr Woźniak 2

Zobacz także

2019-10-09, godz. 13:30, Wiadomości z regionu Opolscy rektorzy o reformie szkolnictwa wyższego i współpracy z resortem. "Dla nas ten okres był wyjątkowy" Blisko 190 milionów złotych wsparcia przez ostatnie cztery lata otrzymały opolskie uczelnie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Opolu rektorzy podsumowali ten okres współpracy z resortem prowadzonym przez Jarosława Gowina… » więcej 2019-10-09, godz. 13:20, Publicystyka w Radiu Opole DEBATA: Antoni Duda z PiS i Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej W przedostatniej przedwyborczej debacie Radia Opole spotkali się posłowie ubiegający się o reelekcję: Ryszard Galla, kandydujący z 'jedynki' listy Mniejszości Niemieckiej oraz Antoni Duda, startujący z pozycji piątek listy Prawa i… » więcej 2019-10-09, godz. 13:05, Wiadomości z regionu "Reakcja funkcjonariuszy będzie natychmiastowa". Policja zadba o bezpieczeństwo w trakcie wyborów Do wyborów szykuje się także opolska policja. Mundurowi garnizonu opolskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem pracy w obwodowych komisjach wyborczych. » więcej 2019-10-09, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Pierwsze podsumowania kampanii w wykonaniu Kłosowskiego. "Tysiące spotkań i rozmów" - Przekonujmy do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości - mówi w ostatnich dniach kampanii Sławomir Kłosowski. Na konferencji prasowej zaprezentowano wyniki sondażu CEC Government Relations, czyli niezależnej agencji spraw… » więcej 2019-10-09, godz. 10:45, Wiadomości z regionu Jacek Wilk w Radiu Opole: "Łączy nas idea, nie idziemy po stołki i posady" - Nigdy nie przywiązywałem zbyt wielkiej wagi do sondaży przedwyborczych, ale wynik 7% Konfederacji w prawyborach w Wieruszowie cieszy - powiedział w 'Poglądach i osądach' poseł Jacek Wilk, jedynka na opolskiej liście kandydatów … » więcej
21222324252627
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »