Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-07, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Konfederacja podsumowuje kampanię wyborczą i swój program. "Stawiamy na radykalne obniżenie podatków, sprawne sądy oraz bon kulturalny i oświatowy"

Konfederacja podsumowuje kampanię wyborczą i swój program [fot. Katarzyna Doros]
Konfederacja podsumowuje kampanię wyborczą i swój program [fot. Katarzyna Doros]
Powszechna ulga podatkowa 1000 plus, paliwo za 3 złote, czy bon kulturalny i oświatowy - to główne propozycje, którymi Konfederacja Wolność i Niepodległość chciałaby zająć się w Sejmie po wyborach parlamentarnych. Dziś (07.10) opolscy kandydaci z listy nr 4 podsumowali kampanię i swój program wyborczy.
- Proponujemy radykalne obniżenie podatków zwłaszcza od niskich płac - mówi Jacek Wilk, "jedynka" na liście Konfederacji WiN. - Dzięki temu Polacy będą mogli się wzbogacić, żyć godnie za swoje własne środki, własne pieniądze. Do tego proponujemy zniesienie przymusu płacenia zus-u, które jest najgorszym i najbardziej niegodziwym podatkiem, zwłaszcza, że wszyscy wiedzą, że z zus-u emerytur nie będzie. I do tego proponujemy radykalne obniżenie podatków, zwłaszcza akcyzy od paliw, tak żeby paliwo w Polsce mogło kosztować tak jak w Stanach Zjednoczonych 3 zł za litr.

Wśród propozycji ugrupowania pojawia się także profesjonalizacja polskiej armii. suwerenna i niezależna polityka zagraniczna oraz sprawiedliwe sądy pod hasłem "sprawa w jeden miesiąc". - Zrobimy to dzięki głębokiej reformie strukturalnej, pomocy asystenckiej dla każdego sędziego oraz prowadzimy sprawny nadzór nad orzecznictwem. Jest także kwestia odpowiedzialnej polityki migracyjnej. Mówimy tutaj głośno i wyraźnie - stop bezprawnym roszczeniom przemysłu holocaustu. Te 100 tysięcy złotych na polską rodzinę musi zostać w kieszeniach Polaków - mówi Jakub Bedrunka, kandydat do sejmu z nr 5 na liście Konfederacji WiN.

Poprawieniu jakości kształcenia i ułatwieniu Polakom dostępu do dóbr kultury miałyby służyć „bon edukacyjny” oraz „bon kulturalny”. Zdaniem przedstawicieli Konfederacji, to rodzice powinni decydować, czego uczą się ich dzieci, a bon edukacyjny im to umożliwi. W przypadku bonu kulturalnego, Polacy mieli decydować, czy dane wydarzenie kulturalne będzie finansowane z ich podatków czy nie.

Wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października.
Jacek Wilk
Jakub Bedrunka

Zobacz także

2019-08-23, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkali się z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, którzy objeżdżają… » więcej 2019-08-23, godz. 16:15, Wiadomości z regionu "To czas wielkiej mobilizacji. Bezpośrednia rozmowa daje najwięcej". Bus Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał się w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] Opole to kolejne z miejsc, które pojawiło się dziś (23.08) na trasie busa Prawa i Sprawiedliwości. Od rana Violetta Porowska, startująca z pierwszego miejsca w okręgu opolskim, spotyka się z mieszkańcami, żeby rozmawiać o regionie… » więcej 2019-08-23, godz. 14:45, Wiadomości z regionu Bus PiS odwiedził Nysę. "Mieszkańcy wyrażają poparcie i życzliwość" 500 plus, wyższe emerytury, ale także uczciwość i konsekwencja - to najczęstsze argumenty nyskich zwolenników PiS, którzy przyszli pod Wieżę Ziębicką, aby wyrazić poparcie dla ekipy rządzącej. W samo południe zajechał tam BUS… » więcej 2019-08-23, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Zmiany w opiece psychiatrycznej: Gdzie na Opolszczyźnie znaleźć 200 dodatkowych pielęgniarek? Jest apel do ministra zdrowia 'Nie ma zgody na odgórnie przyjęte normy zatrudniania pielęgniarek w opiece psychiatrycznej'. Zarząd Województwa Opolskiego zwrócił się do ministra zdrowia o pilną zmianę rozporządzenia z czerwca. » więcej 2019-08-23, godz. 13:15, Wiadomości z regionu Wysoka frekwencja wyborcza i depopulacja mogą być niekorzystne dla mniejszości niemieckiej? Mniejszość niemiecka może nie mieć swojej reprezentacji w Sejmie - taką ewentualność zakłada poseł PiS Katarzyna Czochara. Swoje przypuszczenia opiera m.in. na przesłankach demograficznych. » więcej
76777879808182
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »