Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-03, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Zembaczyński chce prywatyzacji mediów publicznych. Dyrektor TVP3 Opole odpowiada, że są niewygodne dla opozycji

Witold Zembaczyński [fot. Witold Wośtak]
Witold Zembaczyński [fot. Witold Wośtak]
Mateusz Magdziarz [fot. Łukasz Fura]
Mateusz Magdziarz [fot. Łukasz Fura]
Do prywatyzacji mediów publicznych namawia Witold Zembaczyński. Lider opolskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu przekonywał na konferencji prasowej, że proces wypaczania wyniku wyborczego rozpoczyna się w nadajnikach telewizji publicznej.
Nagłówki informacji prezentowanych w TVP1 nazwał "paskami grozy". Zembaczyński uważa też, że regionalne rozgłośnie Polskiego Radia borykają się z problemem słuchalności i brakiem rentowności, a sprzyjają kandydatom Prawa i Sprawiedliwości.

- Dziennikarze bardzo ucierpieli w wyniku "dobrej zmiany" - ocenia.

- Uważam, że trzeba chronić niezależny zawód dziennikarski. Należy powiedzieć wprost: ci, którzy zajmują się dzisiaj wyłącznie paskami grozy oraz informacją mającą na celu dyskredytowanie opozycji, nie mają do tego dłużej mandatu. Moim zdaniem, trzeba to sprywatyzować i powierzyć misję nadawcom prywatnym. W ten sposób media mogą z powrotem uczciwie funkcjonować w Polsce.

Zdaniem Zembaczyńskiego, należy też zlikwidować Radę Mediów Narodowych.

- Prywatne stacje mogą funkcjonować w oparciu o realizowanie zamówień kreowanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji bez Rady Mediów Publicznych. Prywatni nadawcy mogą realizować misję publiczną za publiczne pieniądze w określonym paśmie. To jest w stanie funkcjonować i zapewnić rzetelną informację, której dzisiaj brakuje.

Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole, odpowiada, że media publiczne są solą na każdym rynku medialnym i nie ma dobrego rynku medialnego bez mediów publicznych.

- Jestem w stanie wyobrazić sobie, skąd chore propozycje pana Witolda Zembaczyńskiego. Te media publiczne rzeczywiście są niewygodne dla opozycji popełniającej mnóstwo wpadek, mnóstwo błędów i często manipulującej. Mamy przykład ostatnich dni, a dotyczy on debaty w Telewizji Polskiej i paragonu posła Budki. Myślę, że media publiczne są niewygodne, dlatego tak łatwo mówić o ich sprywatyzowaniu, czyli tak naprawdę likwidacji.

Zembaczyński zapytał publicznie, czy jeden z dziennikarzy TVP3 Opole był kandydatem na tajnego współpracownika Służb Bezpieczeństwa i czy stanowił osobowe źródło informacji.
Magdziarz nazwał to podłym atakiem. - Poseł pokazał jeden z etapów, a przemilczał ciąg dalszy, czyli udokumentowaną w IPN zdecydowaną odmowę współpracy ze strony tego publicysty.
Witold Zembaczyński 1
Witold Zembaczyński 2
Mateusz Magdziarz

Zobacz także

2019-10-13, godz. 21:50, Wiadomości z regionu Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konfederacja 5,6 proc. » więcej 2019-10-13, godz. 21:15, Wiadomości z regionu Sondaż exit poll dla Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie też Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmu - tak wynika z sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. » więcej 2019-10-13, godz. 18:10, Wiadomości z regionu O godzinie 17.00 frekwencja na Opolszczyźnie wyniosła prawie 40 procent i była najniższa w kraju 39.54 proc. - taka była o godzinie 17 frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W całej Polsce frekwencja wyniosła 45,94 procent. » więcej 2019-10-13, godz. 17:45, Wiadomości z regionu Obwody odrębne, czyli głosowanie w zakładach karnych czy szpitalach W województwie opolskim mieszkańcy mają do dyspozycji 881 lokali wyborczych, ale funkcjonują również tak zwane obwody odrębne, które znajdują się między innymi w Areszcie Śledczym w Opolu, w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Katowickiej… » więcej 2019-10-13, godz. 13:36, Wiadomości z regionu W południe frekwecja w regionie wynosi 15,26%. Jest wyższa niż 4 lata temu 15,26 procent - taka była frekwencja o godzinie 12.00 w województwie opolskim. Jest ona wyższa niż 4 lata temu, wtedy o tej samej godzinie wynosiła 13,58 procent. W kraju trwają wybory do parlamentu. » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »