Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-09-24, 16:30 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski ponownie uderza w samorząd województwa ws. ośrodka w Suchym Borze. "To jest samorząd z dykty"

Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego i radnych sejmiku Jerzego Niedźwieckiego i Teresy Cegleckiej-Zielonki [fot. Joanna Matlak]
Konferencja prasowa Janusza Kowalskiego i radnych sejmiku Jerzego Niedźwieckiego i Teresy Cegleckiej-Zielonki [fot. Joanna Matlak]
Kandydat PiS do sejmu, wraz z radnymi województwa, pokazał dokumenty, z których ma wynikać, że wicemarszałek Roman Kolek nie zabezpieczył kontynuowania działalności medycznej w ośrodku.
- Nieruchomość była obciążona prawem pierwokupu na rzecz Lasów Państwowych i nic nie stało na przeszkodzie, aby mieszkańcom Opolszczyzny zagwarantować, że jeśli nie będzie tam prowadzona działalność, to w umowie będzie wpisane prawo pierwokupu dla zarządu województwa opolskiego. I nawet tego nie ma - mówił Janusz Kowalski, który wyraził także oczekiwanie, że marszałek Andrzej Buła zdymisjonuje Romana Kolka, odpowiedzialnego w zarządzie województwa za kwestie zdrowotne.

Andrzej Buła takiego zamiaru nie ma. - To są żarty i kpiny, że ktoś, kto kandyduje do sejmu stawia warunki marszałkowi, kogo ma zwolnić, a kogo nie - mówi Buła.

- Prawo pierwokupu związane z umową wstępną posiadały Lasy Państwowe i one z tego prawa pierwokupu nie skorzystały. W związku z tym obiekt został sprzedany - dodaje Roman Kolek, wicemarszałek województwa.

Janusz Kowalski poinformował także, że kupnem ośrodka zainteresowana była firma medyczna. A przypomnijmy, ostatecznie ośrodek został sprzedany w 2018 roku firmie zajmującej się obróbką drewna.

Marek Drobik, prezes Stobrawskiego Centrum Medycznego tłumaczy, że do negocjacji w ramach przetargu zgłosiły się tylko dwa podmioty, a w umowie z inwestorem nie można było zapisać gwarancji kontynuacji działalności medycznej.

- Lepszą ofertę złożyła firma, która wygrała i kupiła ten obiekt i zaoferowała chyba 800 tysięcy, a potem zostało to podniesione do 845 tysięcy. Natomiast ta druga firma zaoferowała z tego co pamiętam 550 tysięcy złotych. W umowie tego nie zagwarantowano, bo zgodnie z opinią prawną, takich gwarancji nie mogło być w umowie, gdyż umowa byłaby wówczas nieskuteczna. Umowy nie można warunkować - tłumaczy Drobik.

Janusz Kowalski zaapelował także do przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej, posła Ryszarda Galli, Rafała Bartka i Romana Kolka, aby wytłumaczyli, czy firma, która kupiła ośrodek w Suchym Borze ma jakiś związek z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim.

Przypomnijmy, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej w Suchym Borze został zamknięty w 2018 roku. Powodem był zły stan obiektu, który finalnie sprzedano prywatnej firmie. Zdaniem Romana Kolka interes dzieci został zabezpieczony, ponieważ działalność szpitala i personel został przeniesiony do ośrodka w Kup.
Janusz Kowalski
Andrzej Buła i Roman Kolek
Marek Drobik

Zobacz także

2019-09-25, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Piotr Woźniak zapowiada zmianę w prowadzeniu polityki Raz w roku każda rodzina na Opolszczyźnie otrzyma raport z działalności Piotra Wożniaka. Kandydat lewicy startujący w wyborach do sejmu obiecuje, że jeśli zostanie posłem, to każdy z mieszkańców regionu dowie się, jak walczy o… » więcej 2019-09-25, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Witold Zembaczyński vs Violetta Porowska. Pensja minimalna i debata "jedynek" Zamiast podniesienia pensji minimalnej - 600 złotych premii dla pracujących - to propozycja Witolda Zembaczyńskiego. Zdaniem polityka opozycji i kandydata do sejmu propozycja PiS pomija pracowników administracji publicznej, dlatego wychodzi… » więcej 2019-09-25, godz. 17:06, Publicystyka w Radiu Opole DEBATA: Janusz Kowalski z PiS i Robert Węgrzyn z KO W kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole zmierzyli się Janusz Kowalski, który kandyduje do Sejmu z numeru 3 na liście PiS oraz Robert Węgrzyn, były poseł PO, który kandyduje z miejsca 7 na liście KO. » więcej 2019-09-25, godz. 16:30, Wiadomości z regionu Rządowe pieniądze na drogi lokalne trafiły do ośmiu samorządów regionu. To prawie 36 milionów złotych Prawie 36 milionów złotych dotacji na realizację 10 inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafiło dziś (25.09) do sześciu gmin i dwóch powiatów Opolszczyzny. » więcej 2019-09-25, godz. 15:15, Wiadomości z regionu 21 godzin bezpłatnych audycji wyborczych. W Studiu M im. SBB rozlosowano kolejność emisji spotów na antenie Radia Opole [ZDJĘCIA] Osiem komitetów wyborczych zgłosiło się po przydział darmowego czasu antenowego w Radiu Opole. Dziś (25.09) w Studiu M im. SBB przy użyciu programu komputerowego losowano kolejność rozpowszechniania bezpłatnych audycji w trzech blokach… » więcej
44454647484950
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »