Radio Opole » OKT 2018 » 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne / 'Klasyka …

43. Opolskie Konfrontacje Teatralne / "Klasyka Żywa"

2018-04-05, 16:16 Autor: Mariusz Majeran

43.OKT: Przedstawienie uczestników warsztatów Stowarzyszenia "Kochanowski"

Leszek Malec [fot. Marcin Skomudek]
Leszek Malec [fot. Marcin Skomudek]
Dwa raz widzowie mają okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez uczestników warsztatów teatralnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Kochanowski", które prowadzi wielotorowy program edukacyjny - Teatrownia.
Tym razem młodzi aktorzy pokazują "Pieśń o głodzie" na podstawie tekstów Brunona Jasieńskiego.

- To miłe zwieńczenie naszej pracy i dodatkowa atrakcja towarzysząca konfrontacjom - podkreśla reżyser przedstawienia Leszek Malec.

- To już jest młodzież, która w tym roku pisze maturę. Odchodzą jakby, idą na studia. Jakaś część może zdawać do szkoły teatralnej, część idzie na inne kierunki. I na takie pożegnanie poprosiłem dyrektora, że przy okazji konfrontacji teatralnych przygotujemy jakieś przedstawienie. No i wybór padł na tekst dobry literacko, aczkolwiek zły politycznie, bo to Bruno Jasieński - "Pieśń o głodzie". A wiadomo, okres dwudziestolecia międzywojennego, awangarda kojarzyła się z socjalizmem i komunizmem - dodaje aktor i reżyser.

Przedstawienie zobaczyliśmy dziś (05.04) przed południem. Jutro o godzinie 11.00 druga odsłona na Scenie Bunkier w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Leszek Malec

Zobacz także

2018-04-08, godz. 13:50, Kultura i rozrywka 43. OKT: "Nasza mentalność jest w lęku". "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej w reż. Seba Majewskiego 'Noce i dnie' Marii Dąbrowskiej w reż. Seba Majewskiego to kolejne przedstawienie konkursowe 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych. Przedstawienie przyjechało do Opola z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Twórcy spektaklu… » więcej 2018-04-07, godz. 22:33, Rewiry kultury Radia Opole Chłopi show [43. OKT, RECENZJA SPEKTAKLU] Wyobraźmy sobie taką sytuację. Grupa znajomych grywa w „Magię i miecz”. Wcielają się w role i na zamkniętej przestrzeni żyją przez chwilę w innym świecie. Dlaczego? Z tęsknoty, potrzeby przygód, wyskoczenia z własnej skóry… » więcej 2018-04-07, godz. 22:18, Rewiry kultury Radia Opole Jak wygląda „Maksymalnie udana egzystencja?” [43. OKT, RECENZJA SPEKTAKLU] Mieszkanie nie wygląda inaczej od tysięcy innych podobnych, na innych piętrach w innych blokach, gdyby nie jeden szczegół... wyróżniają je wszędzie stojące dewocjonalia łączące w sobie inne religie obok tej dominującej nad rzeką… » więcej 2018-04-07, godz. 21:53, Rewiry kultury Radia Opole „We mgle i w oparach” [43. OKT, RECENZJA SPEKTAKLU] Nie łatwa to sztuka przenieść poemat na scenę. Nie każdemu się to udaje i nie każdy znajdzie drogę biegnącą z poematu przez aktorów, by dotrzeć do widowni. „Słowo o Jakóbie Szeli” Brunona Jasieńskiego, zrealizowane w Teatrze… » więcej 2018-04-07, godz. 21:47, Rewiry kultury Radia Opole „Zapuszczanie węża lubelskiego” [43. OKT, RECENZJA SPEKTAKLU] Wydawać by się mogło, że to było dawno dawno temu, szczególnie z perspektywy tych, urodzonych w XXI wieku. Piotr Ratajczak z aktorami lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy postanowił udowodnić, że po paru stylistycznych i gramatycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »