Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2021-07-13, 11:56 Autor: Daniel Klimczak

Opóźnia się rozpoczęcie prac na nyskim rynku. Magistrat tłumaczy, że to z powodu wolniejszego obiegu dokumentów

Na nyskim rynku wciąż nie rozpoczęły się prace budowlane [fot. Daniel Klimczak]
Na nyskim rynku wciąż nie rozpoczęły się prace budowlane [fot. Daniel Klimczak]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Tak ma wyglądać rynek po remoncie [rys. UM Nysa]
Wciąż nie rozpoczęły się prace remontowe na nyskim rynku, mimo, że według wcześniejszych zapowiedzi, robotnicy mieli pojawić się na nim jeszcze w poprzednim miesiącu.
Według harmonogramu przedstawionego 11 czerwca, II etap przebudowy głównego miejskiego placu miał ruszyć w ciągu 2 tygodni. Magistrat tłumaczy opóźnienia wolniejszym obiegiem dokumentów, spowodowanym pandemią koronawirusa. Jak jednak uspokaja burmistrz Kordian Kolbiarz, sytuacja nie powinna być dla mieszkańców powodem do niepokoju.

- No niestety, czas pandemii wydłuża procedury, uzgodnienia, uaktualnienia pewnych zgód. To wszystko trwa, natomiast wykonawca już przejął plac budowy, już ruszyła rada budowy, czyli ten organ formalny, który nadzoruje przebieg budowy. To jest kwestia, myślę, najbliższych kilku dni, tygodni, maksymalnie dwóch. Taką informację otrzymałem - tłumaczy.

Późniejsze wejście ekipy na plac budowy nie powinno jednak wpłynąć na czas prowadzenia robót, który określono na 15 miesięcy. Większe obawy pod tym względem budzą z kolei możliwe znaleziska archeologiczne.

- Wykonawca, jak cały czas podkreśla, jest w stanie terminu dotrzymać. Nie wiadomo jednak, co się stanie jak wkopią się w ziemię, bo tu zawsze jest trochę niespodzianek. To jest śródmieście Nysy, miasta zabytkowego, z 800-letnią historią, więc niespodzianek nie sposób wykluczyć - dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, że w ramach II etapu przebudowy rynku zmienić ma się jego wschodnia i północna część. Projekt zakłada przede wszystkim poprawę estetyki, ale też zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie ruchu samochodowego. Ponadto, rynek po przebudowie ma być miejscem organizacji większej niż dotąd liczby wydarzeń plenerowych. Koszt inwestycji to prawie 10,5 miliona złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Kordian Kolbiarz
Kordian Kolbiarz

Zobacz także

2024-10-01, godz. 16:07, Wiadomości z regionu Za dwa tygodnie reaktywacja szpitala powiatowego w Nysie 15 października szpital powiatowy w Nysie wróci do pracy - poinformował dyrektor ZOZ w Nysie Artur Kamiński. Placówka została zamknięta, a pacjenci ewakuowani z powodu zalania podczas powodzi. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-09-30, godz. 11:15, Wiadomości z regionu Poprawia się sytuacja w szkołach na terenach powodziowych W tej chwili już tylko 5 opolskich placówek nie prowadzi zajęć. Są to dwa przedszkola i trzy szkoły podstawowe z Lewina Brzeskiego. Jedna szkoła ponadpodstawowa z Nysy prowadzi zajęcia w sposób hybrydowy. » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
17181920212223
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »