Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2020-02-28, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Nysa zamieni się terenami z KOWR-em. "To wsparcie dla inwestycji w strefę ekonomiczną"

Rada miejska w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rada miejska w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Gmina Nysa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wymienią się gruntami. Dzięki temu miasto będzie mogło szybciej zdobyć pieniądze na uzbrojenie strefy ekonomicznej.
Zielone światło dla porozumienia dali władzom gminy miejscy radni, którzy zgodzili się na przekazanie dla KOWR-u łącznie prawie 13 hektarów terenu leżącego w Głębinowie i Skorochowie. W zamian samorząd otrzyma ponad dwukrotnie większy areał w Radzikowicach.

Zdaniem burmistrza Kordiana Kolbiarza, zamiana będzie korzystna dla miasta. Choć przekazywane przez obie strony grunty mają podobną wartość, to otrzymany teren łatwiej będzie gminie spieniężyć.

- To są działki szybko sprzedawalne, czyli mamy gwarancję, że w tym roku te pieniądze do nas wpłyną. Działki, które oddajemy to są działki z potencjałem, ale z potencjałem na za rok, dwa, trzy, cztery, pięć. Tak długo czekać nie możemy, stąd też ta transakcja, przy ogromnym wsparciu naszego rządu, KPRM-u - wskazuje.

Proces zamiany ma zostać ukończony po wakacjach. Magistrat szacuje, że pieniądze ze sprzedaży działek zapewnią wpływy do budżetu na poziomie kilkunastu milionów złotych, co ma stanowić 20% wszystkich środków potrzebnych na uzbrojenie strefy
Kordian Kolbiarz

Zobacz także

2024-10-25, godz. 15:36, Sport i turystyka Siatkarze Stali Nysa po ligowe punkty pojechali do Suwałk Przed siatkarzami PSG Stali Nysa kolejny mecz o ligowe punkty. Dziś (25.10) wieczorem drużyna trenera Daniela Plińskiego w spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek PlusLigi zmierzy się na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki. » więcej 2024-10-24, godz. 17:01, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Nysy z popowodziowymi petycjami. "Chcemy być bezpieczni" Przez kilka następnych dni mieszkańcy Nysy mogą składać podpisy pod petycją dotyczącą m.in. konieczności budowy kanału ulgi. » więcej 2024-10-24, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Siatka narkotykowa z Nysy. Niedługo koniec procesu Trwają już mowy końcowe w procesie 'siatki' narkotykowej działającej na terenie Nysy, jak i województwa opolskiego. Obecnie oskarżonych jest ponad 50 osób, z czego znaczna część zajmowała się dystrybucją narkotyków. » więcej 2024-10-24, godz. 16:06, Wiadomości z regionu Myślał, że trafi do więzienia na rok, ma zasądzone trzy lata. Przyszedł na komendę z torbą Był gotów trafić za kratki, ale zaskoczyła go długość zasądzonej kary więzienia. Do tak nietypowej sytuacji doszło na Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. » więcej 2024-10-23, godz. 16:18, Wiadomości z regionu "Pieniądze na remonty szkół są". Ministerialna wizyta na Opolszczyźnie [ZDJĘCIA] 440 milionów złotych z budżetu Ministerstwa Edukacji Narodowej ma trafić na odbudowę szkół po powodzi. » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »