Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-07-02, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Ceny biletów "regionalnych" w górę. Przewoźnik tłumaczy, że podwyżka jest konieczna, by nie zmniejszać liczby kursów

Pociąg do Wrocławia na peronie dworca w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Pociąg do Wrocławia na peronie dworca w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Od lipca trzeba zapłacić więcej za bilety na niektóre pociągi regionalne na Opolszczyźnie. Przewozy Regionalne zmieniły zasady, a w przypadku niektórych relacji całkowicie zrezygnowały ze stosowania promocji "połączenie w dobrej cenie".
Zmianę najbardziej odczuli pasażerowie podróżujący między Nysą a Wrocławiem. Do tej pory bilet normalny kosztował 11 złotych i 50 groszy, natomiast teraz za przejazd trzeba zapłacić już 15 złotych.

- Zwykle płaciłem tak o 1/3 mniejsza sumę niż dzisiaj, więc trochę się zdziwiłem - tłumaczy pan Dominik.

- Niemiłe zaskoczenie, tak bym powiedziała, bo nie mam innego wyboru. Nie będę jechać busem, bo jest gorąco - mówi pani Barbara.

- My jeszcze zapłacimy za to, ale jeżeli chodzi o studentów, u nich ciężko z pieniędzmi - dodaje pani Elżbieta.

Jak tłumaczy dyrektor opolskiego oddziału Przewozów Regionalnych Sylwester Brząkała, ostatnia korekta cennika biletów w naszym regionie miała miejsce 4 lata temu. Od tego momentu przewoźnik ponosi wyższe koszty działalności, dlatego podwyżka jest niezbędna.

- Żeby nie dokładać na przyszłość kolejnych publicznych środków finansowych w zderzeniu z rosnącymi kosztami. Żeby nie odwoływać połączeń kolejowych, musimy sięgać po rozwiązania, które w pewien sposób nam pozwolą w dalszym ciągu utrzymywać te połączenia. Połączenia, które w większości i tak są w dalszym ciągu w cenach promocyjnych - zaznacza.

Więcej trzeba też zapłacić za przejazd z Opola do Głuchołaz, Ozimka, Kluczborka czy Strzelec Opolskich. Drożeją też niektóre bilety miesięczne.

Dodajmy, że wyższe ceny biletów obowiązują także w sąsiednim województwie. Koleje Dolnośląskie podniosły opłaty za przejazd między innymi z Wrocławia do Trzebnicy, Świdnicy, czy Dzierżoniowa.
Pasażerowie pociągu z Wrocławia do Nysy
Sylwester Brząkała

Zobacz także

2019-04-23, godz. 19:00, Gospodarka Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie zainstalowano absorber będący dziełem współpracy inżynierów z Polski… » więcej 2019-04-23, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą poza granicami Polski. » więcej 2019-04-18, godz. 21:54, Sport i turystyka Ślepsk Suwałki nie do zatrzymania. Stal ze srebrnym medalem [ZDJĘCIA] Stal Nysa przegrała w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem 1:3 i zakończyła tegoroczny sezon pierwszoligowy ze srebrnymi medalami. Nasi siatkarze nie zdołali ani razu pokonać rywali, a w trzech finałowych meczach zwyciężyli w zaledwie… » więcej 2019-04-18, godz. 14:00, Sport i turystyka Stal Nysa zagra w Suwałkach o przedłużenie szans na awans do Plusligi. Transmisja w Radiu Opole Stal Nysa wciąż ma szansę na zwycięstwo w 1. lidze siatkówki i awans do Plusligi. Musi jednak dwukrotnie pokonać na wyjeździe Ślepsk Suwałki, a następnie wygrać, już po świętach, w decydującym starciu na własnym parkiecie. » więcej 2019-04-17, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Jak wyglądała XVI-wieczna Nysa? Od kilku dni można się o tym przekonać dzięki historycznej makiecie miasta Od kilku dni na deptaku przy ulicy Piastowskiej w Nysie można zobaczyć, jak kilkaset lat temu wyglądały miejskie zabudowania. Dzięki trójwymiarowej makiecie historię miasta mogą poznać także osoby niewidome. » więcej
501502503504505506507
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »