Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2024-10-20, 18:14 Autor: Jakub Biel

PSG Stal Nysa łapie oddech. Wygrana za trzy punkty w Gdańsku

Stal Nysa [fot. Plusliga]
Po czterech meczach bez zwycięstwa w końcu przyszło przełamanie. Siatkarze PSG Stali Nysa pokonali na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:21). MVP spotkania został Michał Gierżot, zdobywca aż 28 punktów.
Mimo wyrównanej walki w pierwszym secie, to Trefl Gdańsk okazał się pewniejszy, wygrywając swój pierwszy set. Jednak od drugiej partii role się odwróciły – Stal Nysa, z Dominikiem Kramczyńskim w bloku, szybko objęła prowadzenie. Problemy z przyjęciem po stronie Trefla pogłębiły się, a Gdańsk stracił impet.

Trzeci set przyniósł psychologiczną przewagę Stali. Po kilku skutecznych blokach i błędach rywali Nysa wygrała pewnie, zamykając seta wynikiem 25:16. W czwartym secie gospodarze walczyli o przedłużenie meczu, ale genialny występ Michała Gierżota, który zdobył 28 punktów, przypieczętował zwycięstwo Stali.