Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2024-04-18, 20:43 Autor: Jakub Biel

Stal Nysa przegrywa w pierwszym meczu o 7. miejsce

Siatkarze PSG Stali Nysa przegrali na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn 1:3 (25:16, 21:25, 26:28, 20:25) w pierwszym meczu o 7. miejsce na zakończenie sezonu PlusLigi. Najwięcej punktów dla "żółto-niebieskich" - po 16 - zdobyli Remigiusz Kapica i Wojciech Włodarczyk.
Nysanie rywalizację w pierwszym meczu o 7. miejsce rozpoczęli bez Macieja Muzaja i Kamila Kosiby, którzy nie byli dziś do dyspozycji trenera Daniela Plińskiego. Mimo tych absencji Stal zdołała pewnie wygrać pierwszego seta tego meczu do 16.

W kolejnej odsłonie "Akademicy" z Olsztyna zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i wygrali do 21.

Najwięcej emocji przyniósł set numer 3, w którym losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi i minimalnie lepsi w tej rozgrywce byli olsztynianie.

W secie czwartym po dość wyrównanym początku przewagę osiągnęli olsztynianie. Stal próbowała zredukować przewagę, ale jej się to nie udało.

Drugie spotkanie w niedzielę (21.04) w Nysie. Aby wywalczyć 7. miejsce, Stal będzie musiała wygrać 3:1 lub 3:0 i liczyć na zwycięstwo w "złotym secie".