Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2024-01-29, 20:59 Autor: Jakub Biel

Stal Nysa zrewanżowała się AZS-owi. Wygrana w Olsztynie po tie-breaku

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn [fot. Piotr Marchwiński]
Siatkarze PSG Stali Nysa wygrali z Indykpol AZS-em Olsztyn 3:2 w meczu 19. kolejki PlusLigi. Najwięcej punktów dla "żółto-niebieskich" - 22 - zdobył Remigiusz Kapica. Tym samym zawodnicy Daniela Plińskiego zrewanżowali się za porażkę 2:3 w pierwszej części sezonu. Dzięki wygranej nysanie awansowali na 8. miejsce w ligowej tabeli.
W pierwszym secie olsztynianie szybko objęli przewagę, dzięki skutecznym serwisom Moritza Karlitzka i Alana Souzy. Ich celne ataki i skuteczne bloki jeszcze bardziej powiększyły przewagę, doprowadzając do wygranej 25:16.

Drugi set był bardziej wyrównany, z emocjonującą końcówką i kontrowersyjnymi decyzjami sędziów. Stal ostatecznie "wyszarpała" zwycięstwo wygrywając 30:28.

W trzecim secie Stal Nysa objęła prowadzenie, ale Indykpol AZS zdołał się zbliżyć. Olsztynianie popełnili jednak błędy w końcówce i przegrali tę partię 22:25.

W czwartym secie długo prowadziła Stal Nysa. Gospodarze zdołali sytuację wyrównać i zwyciężyć 25:23.

Decydujący tie-break był wyrównany, jednak Stal Nysa wykorzystała błędy przyjęcia Indykpol AZS-u Olsztyn i dość pewnie wygrała 15:10.