Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2023-12-12, 06:02 Autor: Grzegorz Frankowski

Siatkówka: Stal Nysa bez punktów w Lublinie

PSG Stal Nysa przegrała wyjazdowe spotkanie z Bogdanką LUK Lublin 1:3 (25:23, 23:25, 20:25 i 20:25) na zakończenie 11. kolejki rozgrywek PlusLigi siatkarzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był Michał Gierżot, który zdobył 17 punktów. W tabeli nyska drużyna nadal zajmuje 9. miejsce.
W pierwszym secie obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko. Gra miała bardzo zacięty i wyrównany przebieg, a o wygranej decydowała sama końcówka. Ostatnie dwie piłki należały do Stali i to ekipa z Opolszczyzny mogła cieszyć się ze zwycięstwa 25:23.

Po zmianie stron nysanie kontynuowali swoją dobrą grę. W pewnym momencie ekipa Daniela Plińskiego prowadziła już 20:16. W tym momencie nastąpił zryw gospodarzy, którzy odrobili straty, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Seta wygrywa Bogdanka 25:23.

Kolejna odsłona kończy się zdecydowaną wygraną gospodarzy 25:20, którzy obejmują prowadzenie w całym spotkaniu 2:1. W następnej partii lublinianie ponownie byli lepsi. Wygrali 25:20, a mecz 3:1.