Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2020-07-17, 15:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Siatkarskie obrony, ale tym razem tytułów naukowych. "Sport to jest pewna piękna przygoda, która nie trwa wiecznie"

Wspólne zdjęcie po udanych obronach [fot. Mariusz Chałupnik]
Wspólne zdjęcie po udanych obronach [fot. Mariusz Chałupnik]
Znamy ich z walki o punkty na parkietach ligowych, europejskich i światowych. Dziś (17.07) stanęli do walki, ale o tytuły naukowe. W Opolu w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji reprezentanci kraju, zawodnicy czołowych klubów siatkarskiej polskiej ligi zmierzyli się z nowym wyzwaniem, czyli obroną tytułów magisterskich.
- Trzeba zabezpieczyć się na przyszłość - mówi Moustapha M'Baye, środkowy Stali Nysa. - Wiadomo, że nie gra się całe życie. Sport to jest pewna piękna przygoda, która nie trwa wiecznie. To jest inwestycja w samego siebie, żeby mieć spokojną głowę, że jest później jakaś alternatywa.

- Chyba wszyscy są na takim etapie życia, że potrzebują to wykształcenie wyższe - dodaje Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski. - Oczywiście sportowcom nie jest to potrzebne z punktu widzenia pójścia do pracy czy też szukania pracy, ale zawsze lepiej jest mieć wyższe wykształcenie.

Jak zaznacza Krzysztof Rejno, środkowy bloku Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stres przy obronie jest, ale trudno go porównać do tego, który występuje podczas siatkarskiego spotkania.

- To są zdecydowanie dwa inne poziomy stresu - tłumaczy Rejno. - Na parkiecie raczej stresujemy się tym, co robi nasze ciało, natomiast tu stresujemy się tym co robi nasz umysł. Także poziom stresu jest inny, ale generalnie nie ma tragedii.

Po zakończonych obronach siatkarze przyłączyli się do pomysłu uczelni i wzięli udział w Gaszyn Challenge. Wraz z pracownikami Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji wykonali więc 10 pompek i przysiadów.
Moustapha M'Baye, Michał Kubiak
Krzysztof Rejno

Zobacz także

2020-09-02, godz. 06:30, Wiadomości z regionu Starania o przejazd przez tamę Jeziora Nyskiego na ostatniej prostej W przyszłym miesiącu może wrócić możliwość przejazdu przez tamę Jeziora Nyskiego. Starostwu udało się znaleźć dostawcę systemu monitoringu, dzięki czemu do uruchomienia przeprawy pozostaje jedynie montaż infrastruktury zwiększającej… » więcej 2020-09-01, godz. 20:52, Wiadomości z regionu Trudna sytuacja w gminie Nysa. "Na razie nie jesteśmy w stanie zliczyć, ile obiektów zostało podtopionych" W powiecie nyskim wciąż trwa usuwanie skutków ulewy, która dziś (01.09) przeszła nad tą częścią regionu. » więcej 2020-09-01, godz. 19:45, Wiadomości z regionu W szkołach powiatu nyskiego wprowadzono środki ostrożności, jednak nie są one bardzo inwazyjne. "Będziemy monitorować sytuację" Po ponad 5 miesiącach od zawieszenia stacjonarnych zajęć lekcyjnych, uczniowie w powiecie nyskim zasiedli dziś (01.09) w szkolnych ławach. W placówkach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności w związku z pandemią, jednak nie należą… » więcej 2020-09-01, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Podtopienia po ulewnych deszczach w powiecie nyskim. Zaczyna brakować sił, strażacy ściągają wsparcie z innych powiatów [AKTUALIZACJA] Ponad 300 strażaków walczy ze skutkami ulew, które przeszły dziś (1.09) przez powiat nyski. W zalane rejony trafi także wsparcie kompanii powodziowej z Brzegu. » więcej 2020-09-01, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Nysie w cieniu pandemii. "To nowa normalność, dzieci będą mogły się ze sobą spotykać" Pierwszy dzwonek zabrzmiał dziś (1.09) w szkołach. Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego zorganizowano w Nysie, gdzie przy Zespole Placówek Specjalnych rozpoczęło działalność Regionalne Centrum Integracji i Rehabilitacji. » więcej
348349350351352353354
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »