Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-07-27, 20:15 Autor: Daniel Klimczak

Najszybsze skutery wodne rywalizują na jednym z największych torów Europy. Ich prędkość, to nawet 130 km/h

III Eliminacja Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych [fot. Daniel Klimczak]
III Eliminacja Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych [fot. Daniel Klimczak]
III Eliminacja Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych [fot. Daniel Klimczak]
III Eliminacja Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych [fot. Daniel Klimczak]
Na Jeziorze Nyskim trwa III Eliminacja Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Czech i Niemiec rywalizuje w 3 kategoriach, mając do pokonania tor o długości około 2 kilometrów.
Jak mówi jeden z organizatorów imprezy, a zarazem prezes klubu Jetski Nysa - Janusz Stajak, zawody przygotowano z myślą o zapewnieniu jak najlepszego i bezpiecznego widowiska.

- To jest potężny tor, jeden z największych w Europie. Specjalnie ustawiliśmy go w ten sposób, żeby nie było kolizji, no i żeby szybkie maszyny mogły się wykazać. Jest dużo sędziów, kamery; wszyscy obserwują, który zawodnik jest najszybszy, ale też biorą pod uwagę, czy popełnia błędy. Liczy się nie tylko prędkość i siła, ale także rozum, bo maszyny w największej klasie GP-1 500-konne osiągają prędkość ponad 130 kilometrów na godzinę, a to jest kolosalna prędkość na wodzie - podkreśla.

- Proszę sobie wyobrazić, że jedziecie 100 kilometrów na godzinę na wprost i się na przykład obracacie o 180 stopni. Możecie sobie wyobrazić, co się dzieje w aucie. Jesteś w fotelu, wygodnie siedzisz i tak dalej. Tutaj są przeciążenia 2-3 G, więc tu są naprawdę bardzo mocne szarpnięcia, dlatego bardzo dużo siły trzeba włożyć w to, żeby się utrzymać na takiej maszynie - dodaje Konrad Wróbel z Black Shadows Power Team Ełk.

Zawodom towarzyszą dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy akrobacji wykonywanych nawet do 20 metrów nad wodą. Impreza nad jeziorem potrwa do późnych godzin nocnych. Na 22.00 zaplanowano nocny pokaz wodny.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2019-04-23, godz. 19:00, Gospodarka Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie zainstalowano absorber będący dziełem współpracy inżynierów z Polski… » więcej 2019-04-23, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą poza granicami Polski. » więcej 2019-04-18, godz. 21:54, Sport i turystyka Ślepsk Suwałki nie do zatrzymania. Stal ze srebrnym medalem [ZDJĘCIA] Stal Nysa przegrała w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem 1:3 i zakończyła tegoroczny sezon pierwszoligowy ze srebrnymi medalami. Nasi siatkarze nie zdołali ani razu pokonać rywali, a w trzech finałowych meczach zwyciężyli w zaledwie… » więcej 2019-04-18, godz. 14:00, Sport i turystyka Stal Nysa zagra w Suwałkach o przedłużenie szans na awans do Plusligi. Transmisja w Radiu Opole Stal Nysa wciąż ma szansę na zwycięstwo w 1. lidze siatkówki i awans do Plusligi. Musi jednak dwukrotnie pokonać na wyjeździe Ślepsk Suwałki, a następnie wygrać, już po świętach, w decydującym starciu na własnym parkiecie. » więcej 2019-04-17, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Jak wyglądała XVI-wieczna Nysa? Od kilku dni można się o tym przekonać dzięki historycznej makiecie miasta Od kilku dni na deptaku przy ulicy Piastowskiej w Nysie można zobaczyć, jak kilkaset lat temu wyglądały miejskie zabudowania. Dzięki trójwymiarowej makiecie historię miasta mogą poznać także osoby niewidome. » więcej
501502503504505506507
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »