Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2024-09-23, 22:14 Autor: Grzegorz Frankowski

Pewna wygrana siatkarzy PSG Stali Nysa w Katowicach

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra PSG Stal Nysa [fot. Jędrzej Łuczak]
PSG Stal Nysa od zwycięstwa rozpoczęła udział w sezonie 2024/24 w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. Drużyna trenera Daniela Plińskiego bardzo pewnie pokonała na wyjeździe GKS Katowice 3:0. W poszczególnych setach Stal wygrywała 25:17, 25:23 i 25:17. Najlepszym zawodnikiem zawodów został wybrany rozgrywający Nysy - Kellian Paes.
Pierwszy set tej konfrontacji niemal od początku przebiegał pod dyktando ekipy trenera Daniela Plińskiego. Stal była lepsza od rywala praktycznie w każdym elemencie gry i zasłużenie wygrała premierową odsłonę 25:17.

Drugi set miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Wynik długo "kręcił" się wokół remisu. W końcówce GKS prowadził już nawet 22:20. Ostatnie piłki należały jednak do zespołu z Nysy, który ostatecznie zwyciężył 25:23.

W kolejnej partii dominacja gości z Nysy nie podlegała już żadnej dyskusji. Zespół Stali sukcesywnie budował przewagę i finalnie bardzo pewnie wygrał 25:17, a całe spotkanie 3:0.

Przypomnijmy, że pierwsze dwa mecze żółto-niebieskich zostały odwołane z powodu tragicznej powodzi na południu naszego regionu.